Dodaj ogłoszenie o pracy


Lineas i PCC Intermodal uruchamiają kolejne kursy pociągu Poland Xpress między Polską a Belgią

Firmy Lineas i PCC Intermodal zwiększają częstotliwość swoich regularnych połączeń kolejowych między Belgią a Polską. Od 1 lutego Poland Xpress będzie kursował pięć razy w tygodniu. Połączenie zapewni o 50 proc. większą przepustowość dla ładunków konwencjonalnych, a przestrzeń kontenerowa zwiększy się do ponad 600 TEU tygodniowo.

Lineas i PCC Intermodal nawiązały współpracę partnerską rok temu, kooperacja ta rozpoczęła się od trzech pociągów tygodniowo jeżdżących na trasie z Antwerpii przez Frankfurt nad Odrą do Poznania. Stamtąd wagony dalej kierowane są do pozostałych regionów w całej Polsce, natomiast kontenery jadą do swoich miejsc docelowych, dzięki rozbudowanej sieci regularnych połączeń PCC Intermodal. Podczas gdy PCC Intermodal zapewnia zasięg w najważniejszych regionach w Polsce i na Dalekim Wschodzie, Lineas oferuje rozwiązania kolejowe dla reszty Europy, takich jak Włochy, Francja i Hiszpania.

Poland Xpress, uruchomiony na początku 2020 roku odniósł natychmiastowy sukces. Serwisy uruchomione tuż przed wybuchem pandemii Covid-19 okazały się być szybką i niezawodną alternatywą dla zamkniętych, zatłoczonych granic i ograniczeń w przewozie. W ciągu 2020 roku ponad 200 pociągów przewiozło towary między krajami. Stale rosnący popyt skłonił partnerów do zwiększenia częstotliwości pociągów z trzech do pięciu kursów tygodniowo w obie strony. Powiększony serwis rusza w przyszły poniedziałek – pierwszego lutego!

Dzięki temu rozwojowi, Lineas będzie oferował o 50 proc. większą pojemność dla wagonów konwencjonalnych, a ilość towarów przewożonych w kontenerach PCC Intermodal wzrośnie do 600 TEU tygodniowo.

Poland Xpress jest częścią europejskiej sieci Lineas Green Xpress, jak i regularnej sieci kolejowej PCCI, łączącej Holandię, Niemcy, Polskę i Belgię. Towary przywożone ze Wschodu przez Polskę do Antwerpii, dzięki tej sieci połączeń, mogą sprawnie docierać do ponad 20 kluczowych miejsc docelowych w Europie, w obu kierunkach.

(źr. PCC Intermodal)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.