Dodaj ogłoszenie o pracy


VIVE Logistics otrzymało najwyższy poziom certyfikacji IFS

Spółka VIVE Logistic Services po raz kolejny uzyskała najwyższy poziom certyfikacji International Food Standard (IFS) dla firm logistycznych. Ocena na poziomie "high level" potwierdza, że firma z branży TSL jest w stanie zapewnić odpowiednią jakość obsługi każdego elementu łańcucha dostaw dla produktów spożywczych.

Standard IFS Food (International Food Standard) to uznany przez GFSI (Global Food Safety Initiative) standard pokrywający się z wymogami BRC (międzynarodowy standard bezpieczeństwa żywności British Retail Consortium), który gwarantuje odpowiednią jakość i bezpieczeństwo żywności. Dotyczy on wszystkich etapów przetwórstwa spożywczego z wyłączeniem produkcji pierwotnej.

- Kolejny otrzymany certyfikat potwierdza, że jako VIVE Logistic Services oferujemy doskonałą jakość usług w zakresie transportu, magazynowania i dystrybucji produktów spożywczych. Jest to szczególnie ważne, kiedy ma się ambicje współpracy z liderami rynku – jak np. Jeronimo Martins Polska - z którym mamy przyjemność współdziałać w sektorze FMCG – mówi Piotr Sukiennik, prezes zarządu VIVE Logistic Services.

Jest to standard akceptowany na całym świecie, który z roku na rok zyskuje większą grupę zwolenników – coraz więcej międzynarodowych przedsiębiorstw (w tym sieci handlowych) warunkuje rozpoczęcie współpracy w oparciu o posiadanie certyfikatu IFS. System certyfikowania został opracowany przez Federacje Niemieckich Detalistów (HDE) oraz Francuską Federację Handlu i Dystrybucji (IFS Management GmbH).

Spółka VIVE Logistic Services posiada również certyfikat BIO, który został przyznany przez niezależną i akredytowaną jednostkę certyfikującą Bureau Veritas Certification. Dzięki temu spełnia wszelkie wymagania, które umożliwiają odpowiednie magazynowanie oraz transport żywości ekologicznej. Więcej na temat certyfikatów spółki.

(źr. VIVE Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.