Dodaj ogłoszenie o pracy


W parku P3 Mszczonów powstanie główny magazyn HOPI

P3, właściciel i deweloper europejskich obiektów magazynowych podpisał z firmą HOPI umowę najmu ok. 33.910 mkw. powierzchni magazynowo - biurowej w parku P3 Mszczonów. Nowy budynek będzie pełnił funkcję centralnego magazynu oraz głównej siedziby HOPI w Polsce.

- Ostatnie kwartały pokazały nam jak atrakcyjną lokalizacją dla firm z wielu różnych branż jest Mszczonów – na początku ubiegłego roku oddaliśmy do użytku nowy magazyn centralny dla PepsiCo, a kilka miesięcy później sortownię dla firmy InPost. Doskonałe położenie parku w pobliżu autostrad zapewnia szybką komunikację z każdą częścią kraju. Obiekt dla HOPI będzie w pełni dostosowany do potrzeb klienta. Cieszymy się, że w ten sposób możemy uczestniczyć w rozwoju naszego dotychczasowego partnera biznesowego, który zdecydował się powierzyć P3 stworzenie swojego nowego głównego magazynu w Polsce. – powiedział Bartłomiej Hofman, managing director P3 Logistic Parks w Polsce.

HOPI to jeden z największych dostawców usług logistycznych w Europie Centralnej. Specjalizuje się w obsłudze magazynowej, co-packingowej i spedycji dla czołowych producentów FMCG oraz sieci handlowych. Firma HOPI wynajmuje magazyny w innych parkach należących do P3, min. w Czechach i Rumunii.

- Konsekwencją dynamicznego rozwoju firmy jest konieczność zapewnienia naszym klientom coraz to nowszych usług i rozwiązań logistycznych, na które potrzebujemy więcej miejsca. P3 wyszło naprzeciw naszym potrzebom proponując dedykowane rozwiązania. Ponadto Mszczonów znajduje się w kluczowej dla nas lokalizacji – w pobliżu Warszawy, z łatwym i szybkim dostępem do głównych miast regionalnych. Dużą zaletą tego miejsca jest bliskość dróg ekspresowych oraz autostrad, które umożliwią nam sprawną dystrybucję produktów na cały kraj - skomentował Robert Korczakowski, dyrektor zarządzający HOPI PL.

Firma HOPI wprowadzi się do magazynu, w którym zajmie ok. 32600 mkw. powierzchni magazynowej i ok. 1310 mkw. powierzchni przeznaczonej na trzykondygnacyjne, reprezentacyjne biuro ze szklaną fasadą. Ze względu na rodzaj prowadzonych operacji około 60 proc. powierzchni magazynu zostanie przygotowane do działania w kontrolowanej temperaturze. Obiekt będzie miał ponadstandardową wysokość – 12 m netto oraz wzmocnioną posadzkę - 7,5 t/mkw.. Budynek został zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Przy budowie wykorzystane będą m.in. panele elewacyjne z rdzeniem PIR efektywniej izolujące od czynników zewnętrznych, a dach zostanie wzmocniony, aby w przyszłości możliwy był na nim montaż fotowoltaiki. Wewnątrz magazynu zaplanowano oświetlenie LED z systemem sterowania DALI, w łazienkach oświetlenie sterowane czujkami ruchu, a także systemy oszczędzające wodę takie jak np. krany z perlatorami uruchamiane na podczerwień czy instalacja do odzysku wody szarej. Wykonana zostanie również instalacja solarna do wstępnego podgrzewu wody. Przed obiektem znajdą się parkingi dla rowerów oraz miejsca do ładowania samochodów elektrycznych, a oświetlenie zewnętrzne LED będzie sterowane zegarem astronomicznym. Magazyn certyfikowany będzie w systemie BREAM na poziomie Very Good.

Park P3 Mszczonów położony jest zaledwie 50 km na południowy zachód od Warszawy, wzdłuż drogi ekspresowej S8 łączącej stolicę z południem Polski, a także w pobliżu autostrady A2 łączącej zachodnią i wschodnią część kraju oraz autostrady A1 biegnącej z południa na północ.

(źr. P3)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.