Dodaj ogłoszenie o pracy


Rhenus przejmuje Grupę LOXX

Firma Rhenus ogłosiła, że zamierza przejąć Grupę LOXX z Gelsenkirchen. Proces ten rozpoczął się 1 stycznia 2021 roku. Transakcja podlega jeszcze zatwierdzeniu przez organy antymonopolowe. Przejęcie dotyczy nie tylko holdingu z siedzibą w Gelsenkirchen, ale także pięciu oddziałów operacyjnych, które są zlokalizowane w siedzibie głównej w Gelsenkirchen, Pleidelsheim koło Stuttgartu oraz w trzech polskich miastach tj. w Warszawie, Poznaniu i Katowicach.

- Lokalizacje Grupy LOXX idealnie uzupełniają istniejącą europejską sieć transportu drogowego Rhenus ze względu na wyraźną internacjonalizację, a także różnorodność kulturową i kompetencje pracowników. LOXX historycznie był silnie związany z Europą Wschodnią, a w ciągu ostatnich dziesięciu lat rozwinął się poprzez nawiązanie relacji z Europą Zachodnią, aby stać się międzynarodowym dostawcą pełnego zakresu usług - powiedział Thilo Streck, dyrektor zarządzający Rhenus Freight Logistics.
Centrum logistyczne w Gelsenkirchen o powierzchni około 17 tys. mkw. koncentruje się nie tylko na usługach transgranicznych, ale także na rozwiązaniach dla klientów z branży chemicznej. Istniejące umowy w ramach programów współpracy drobnicowej VTL i CTL będą kontynuowane.

Lokalizacja Pleidelsheim w pobliżu Stuttgartu koncentruje się głównie na transporcie ładunków drobnicowych, częściowych i całopojazdowych w Europie Wschodniej i WNP. LOXX realizuje międzynarodowe usługi logistyczne ze szczególnym uwzględnieniem transgranicznych przewozów drobnicowych i ładunków kombinowanych. Zarządzana przez właściciela firma logistyczna, koncentruje się w szczególności na regionie Ren-Ruhr w Niemczech. Na terenie Niemiec LOXX działa również jako spedytor regionalny dla sektora AGD, dystrybuując sprzęt AGD i zaopatrując sklepy. - Chcemy dalej rozwijać tę działalność razem z Rhenus Home Delivery. Rhenus może również zaoferować zainteresowanym klientom lepszy dostęp do Europy Zachodniej - zapowiedział Thilo Streck.

W Polsce LOXX prowadzi trzy oddziały i głównym obszarem ich działań jest również świadczenie usług transportu drogowego na terenie Europy. Rhenus dąży do integracji w ramach swojej niezależnej polskiej sieci dystrybucyjnej. - W świetle postępującej konsolidacji rynków drobnicowych i rosnących wymagań w sektorze IT w ramach procesu cyfryzacji, wierzymy, że będziemy cieszyć się lepszymi możliwościami wzrostu i rozwoju, ulepszonymi usługami dla naszych klientów, a dla naszych pracowników jasną perspektywą przyszłości Grupy LOXX poprzez bycie częścią Rhenus. Z tych powodów, a także ze względu na wiek głównych akcjonariuszy, zdecydowaliśmy się na sprzedaż biznesu firmie Rhenus - wyjaśniał Alexander Brockt, dyrektor zarządzający LOXX.

(źr. Rhenus Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.