Dodaj ogłoszenie o pracy


CEVA Logistics i Teksid Iron Poland obchodzą 20-lecie współpracy, podpisują też kolejny kontrakt

CEVA Logistics świętuje w tym roku 20-lecie współpracy z Teksid Iron Poland, światowym liderem w produkcji żeliwa i odlewów dla przemysłu motoryzacyjnego. W tym roku też, Teksid Iron po raz kolejny przedłużył umowę o współpracy z CEVA o kolejne 12 miesięcy. CEVA zarządza wszystkimi operacjami magazynowania produkcji i wyrobów gotowych wraz z ich transportem na terenie Europy.

Teksid Iron Poland rozpoczął działalność na polskim rynku w 1992 roku. Obecnie odpowiada za produkcję blisko 30 proc. żeliwa sferoidalnego, głównie na potrzeby branży motoryzacyjnej. Firma posiada w Skoczowie k/Bielska-Białej zakład produkcyjny. Wytwarzane tu komponenty i detale z żeliwa trafiają do odbiorców w różnych krajach europejskich m.in. Włoszech, Niemczech, Rumunii, Francji, Słowacji i na Węgrzech. Roczna zdolność produkcyjna wynosi ok. 65 tys. ton odlewów.

Po raz pierwszy Teksid Iron Poland podpisał umowę na obsługę logistyczną z CEVA Logistics już w 2000 roku. Od tego czasu, dzięki bardzo dobrej i efektywnej współpracy, firmy już kilkukrotnie ją przedłużały. Tak też się stało w tym roku, umowa została przedłużona na 2021 rok.

W ramach umowy CEVA Logistics odpowiada za zarządzanie magazynem materiałów i wyrobów gotowych oraz obsługą przepływu towarów w procesie produkcji. Do zadań operatora należy transport do zakładu produkcyjnego komponentów i materiałów potrzebnych do produkcji oraz krajowa i międzynarodowa dystrybucja wyrobów gotowych. Zespół CEVA zapewnia też dostawy suchego piasku w cysternach (ok. 600 ton miesięcznie) oraz koordynuje operacje przeprowadzane na bocznicy kolejowej.

- Tak wspaniały jubileusz, jak nasza dwudziestoletnia współpraca z Teksid Iron, potwierdza, że budowanie codziennych relacji może z powodzeniem rozwijać się przez lata. Pracując razem pokazaliśmy, jak ważne jest długotrwałe partnerstwo i cieszymy się, że kontrakt został przedłużony po raz kolejny - powiedział Guillaume Sauzedde, dyrektor zarządzający, CEVA Logistics Europa Wschodnia.

(źr. CEVA Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.