Dodaj ogłoszenie o pracy


Emirates SkyCargo otwierają największy na świecie hub do dystrybucji szczepionki na COVID-19

W Dubaju powstaje pierwszy na świecie dedykowany port lotniczy dla szczepionki przeciwko COVID-19. Jest to ponowne otwarcie terminala cargo Emirates SkyCentral DWC w Dubaju południowym, który będzie służył jako wyspecjalizowane centrum do przechowywania i dystrybucji szczepionki w łańcuchu chłodniczym.

Na filmie poniżej zobaczyć można jak powstaje największe na świecie centrum do obsługi dystrybucji szczepionek przeciwko COVID-19 zgodne z dobrymi praktykami dystrybucji (GDP).

Dział cargo Emirates powołał również specjalny zespół szybkiego reagowania, który koordynuje prośby różnych partnerów zaangażowanych w międzynarodowy ekosystem dystrybucji szczepionek i usprawnia reagowanie przewoźnika na prośby dotyczące transportu szczepionek.
- Dubaj jest dobrze przygotowany, by posłużyć jako centrum dystrybucji szczepionek przeciwko COVID-19 na resztę świata. Mamy infrastrukturę, połączenia logistyczne i dobre położenie geograficzne. Rynki reprezentujące ponad 2/3 światowej populacji znajdują się w promieniu 8 godzin lotu od Dubaju. Poczynione przez lata inwestycje w transport wrażliwych na temperaturę farmaceutyków sprawiły, że Emirates SkyCargo i Dubaj to preferowany punkt tranzytowy dla cennych ładunków wśród największych, globalnych klientów branży farmaceutycznej. Utworzenie dedykowanego centrum operacyjnego dla szczepionek przeciwko COVID-19 to kluczowy projekt, który wykorzystuje naszą sieć, zasięg i kompetencje, możemy w ten sposób pozytywnie wpływać na życie ludzi na całym świecie – mówi Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes zarządu Emirates.

Centrum Emirates SkyCargo w południowym Dubaju będzie największym na świecie ośrodkiem lotniczym dla szczepionek. Hub w Dubaju umożliwi przewoźnikowi loty do fabryk na całym świecie, przechowywanie i przygotowywanie przesyłek do dystrybucji regionalnej i globalnej. Obiekt ma ponad 4 tys. mkw. powierzchni magazynowej w kontrolowanej temperaturze z certyfikatem GDP. Umożliwia przechowywanie potencjalnych szczepionek oraz ich dystrybucję na dużą skalę. Szacuje się, że placówka może pomieścić około 10 milionów fiolek szczepionek w temperaturze 2–8 stopni Celsjusza.

Najnowocześniejszą infrastrukturę terminala uzupełnia jedna z największych na świecie flot Cool Dollys, które pomagają chronić ładunki wrażliwe na temperaturę podczas tranzytu między samolotem a terminalem cargo. Dodatkowo dostępność dużej liczby doków dla samochodów ciężarowych z kontrolowaną temperaturą oraz bliskość terminala do bram parkingowych dla samolotów zapewni sprawne odprawy ładunków przeznaczonych do dalszej dystrybucji. Oprócz chłodni Emirates SkyCargo będą również oferować strefy umożliwiające mrożenie i przepakowywanie szczepionek do globalnej dystrybucji dla swoich klientów.
Rozległy obiekt może potencjalnie obsłużyć miliony dawek szczepionek. Dzięki utworzeniu dedykowanego zespołu, przewoźnik efektywnie obsłuży dużą liczbę wniosków i transgranicznych transakcji po wprowadzeniu szczepionki na rynek. Dzięki połączeniu lotów regularnych i czarterowych przewoźnik cargo będzie mógł przewozić szczepionki na rynki, na których będą one najbardziej potrzebne.

Przewoźnik już od 2016 r. dokonuje znacznych inwestycji w swoje możliwości transportu leków wrażliwych na temperaturę. Obejmowało to wprowadzenie wyspecjalizowanego produktu - Emirates Pharma oraz opracowanie dedykowanej infrastruktury farmaceutycznej z certyfikatem GDP zarówno w Dubaju, jak i w głównych punktach początkowych i docelowych w ramach korytarzy farmaceutycznych, które obecnie obejmują ponad 30 miast. Emirates SkyCargo przewiozły ponad ćwierć miliona ton ładunków farmaceutycznych w ciągu ostatnich czterech lat. Dzięki flocie nowoczesnych i wydajnych samolotów szerokokadłubowych, sieci obejmującej obecnie ponad 130 kierunków na sześciu kontynentach oraz strategicznemu położeniu geograficznemu Dubaju, Emirates SkyCargo będą w stanie szybko przewozić dostawy szczepionek z zakładów produkcyjnych do ośrodków szczepień, a następnie dalej do reszty świata, wykorzystując zarówno loty regularne i pasażerskie.
W ciągu ostatnich kilku miesięcy linie Emirates SkyCargo pracowały nad przywróceniem siatki połączeń cargo, oferując usługi lotnicze do 75 miejsc do maja, 100 do lipca i prawie 135 do początku października. Sieć przewoźnika obejmuje wszystkie główne klastry farmaceutyczne i zakłady produkcyjne, ułatwiając ewentualny transport szczepionki przeciwko COVID-19 po rozpoczęciu jej produkcji.

(źr. Emirates SkyCargo)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.