Dodaj ogłoszenie o pracy


Grupa Rusak otwiera oddział w Słubicach

Grupa Rusak uruchomiła nowy oddział agencji celnej na granicy polsko – niemieckiej w Świecku. Decyzja o uruchomieniu nowej placówki wynika z przygotowań do nadchodzącego Brexitu, z powodu którego jak zaznacza firma - wiele wskazuje na to, że terminal, jak i miejscowy oddział celny czeka prawdziwy renesans. Ponieważ każdy towar wywożony z Polski do Wielkiej Brytanii trzeba będzie od stycznia 2021 roku objąć procedurą wywozu, a każdy towar importowany ze Zjednoczonego Królestwa do Polski będzie wymagać odprawy importowej, lokalizacja odprawy celnej w Świecku wydaje się być dla podmiotów uczestniczących w obrocie towarowym z tym krajem wręcz idealna - podkreśla firma w swoim komunikacie. Obsadę nowego biura agencji celnej Rusak stanowią doświadczeni agenci celni, a w zakres jej usług wchodzą wszystkie procedury celne, przewidziane w przepisach unijnego prawa celnego.

W odróżnieniu od innych oddziałów celnych w zachodniej części Polski, terminal w Świecku posiada bardzo dobrą lokalizację (ok. 2 km od zjazdu z autostrady A2), a miejscowe oddziały celne (polski i niemiecki) pracują 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Terminal dysponuje ponadto ogromnym parkingiem (plac odpraw celnych posiada miejsca dla 500 ciężarówek), infrastrukturą sanitarną, handlową i techniczną (w przypadku konieczności przeprowadzenia rewizji celnej, ogromnym ułatwieniem są zainstalowane na miejscu rampy). Ponadto Terminal Towarowy Odpraw Celnych w Świecku jest prawdopodobnie jedynym w Polsce przypadkiem, gdzie na naszym terytorium znajduje się urząd celny obcego państwa.

- Przez ponad 30 lat istnienia Rusak Business Services na rynku polskim, nasza firma odnotowuje nieustanny i stabilny wzrost. Potwierdzeniem tego faktu jest m.in. sukcesywnie rozrastająca się siatka oddziałów agencji celnej. Cieszę się, że od dziś możemy zaoferować naszym klientom kolejną, nową lokalizację biura, tym razem na samej granicy z Niemcami. Wybór miejsca nie jest przypadkowy, wpisuje się on w kierunek i strategię rozwoju naszej firmy, a także zbliżające się wielkimi krokami zmiany związane z wystąpieniem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej – mówi Tomasz Rusak, prezes zarządu Rusak Business Services.

Rusak Business Services (Grupa Rusak) to jedna z najdłużej działających agencji celnych po okresie transformacji w naszym kraju. 30-letnie doświadczenie w dziedzinie handlu zagranicznego pozwoliło brokerowi zbudować niezawodny zespół ekspertów oraz wypracować partnerskie relacje biznesowe z największymi polskimi i międzynarodowymi firmami.  Działania agencji koncentrują się w dwóch głównych obszarach: outsourcingu obsługi celnej i Trade Compliance. Firma posiada certyfikat AEO (Authorised Economic Operator), a także wdrożony system jakości wg norm ISO. Sieć oddziałów Grupy Rusak obejmuje ponad 20 placówek w całej Polsce, punkty obsługi składów celnych oraz podatkowych, a także szereg miejsc uznanych dla procedury uproszczonej.

(źr. Rusak Business Services)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.