Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser poszerza ofertę połączeń czarterowych w okresie szczytu paczkowego

Dachser zwiększa możliwości przewozowe we frachcie lotniczym w szczycie sezonu. Firma uruchomiła własne połączenia czarterowe między Azją a Europą.  Od połowy października na trasie Frankfurt-Shanghai-Frankfurt będzie latał jeden dodatkowy frachtowiec B747 tygodniowo. Skorzystają na tym również polskie przedsiębiorstwa.

Sytuacja w sektorze produkcyjnym się poprawia - Chiny, które są dla Polski drugim największym partnerem handlowym, wróciły na ścieżkę wzrostu. Tym samym popyt na fracht lotniczy rośnie z miesiąca na miesiąc. Jednak ze względu na zmniejszoną liczbę połączeń pasażerskich, dostępnej przestrzeni ładunkowej wciąż brakuje. W tej sytuacji zespół Dachser Air & Sea Logistics spodziewa się intensywnego szczytu sezonu w czwartym kwartale br. z dużym zapotrzebowaniem na zwiększone zdolności przewozowe.

- Zakładamy, że szczyt sezonu we frachcie lotniczym będzie koncentrował się na produktach z Azji, zwłaszcza z Chin i Hongkongu - mówi Timo Stroh, Head of Global Air Freight  w Dachser. - Spodziewamy się, że największy wzrost popytu nastąpi od połowy października do grudnia, zwłaszcza w Azji, gdzie przemysł ponownie nabiera tempa.
Aby sprostać rynkowemu zapotrzebowaniu, tej jesieni DACHSER ponownie oferuje własne, dedykowane połączenia cargo. Od połowy października Boeing 747-400 raz w tygodniu będzie latał między Frankfurtem a Szanghajem. DACHSER obsługuje dystrybucję w całej Europie za pośrednictwem Frankfurt Gateway i własnej, ogólnoeuropejskiej sieci drogowej.

Dachser Air & Sea Logistics już po raz trzeci realizuje ten projekt. - Dzięki elastyczności globalnej sieci jesteśmy dobrze przygotowani na wyzwania „nowej normalności” i możemy zaoferować naszym klientom solidne i niezawodne rozwiązanie zwiększające możliwości przewozowe w obecnych warunkach rynkowych. Jest to kluczowe, zwłaszcza że we wrześniu Chiny odnotowały największy w tym roku wzrost importu, a eksport utrzymał silny trend zwyżkowy - podsumowuje Robert Pastryk, Dyrektor Generalny Dachser Air & Sea Logistics Polska:

Wartość eksportu Chin była we wrześniu o 9,9 proc. wyższa niż w tym samym miesiącu 2019 r. Dobrą informacją dla polskich przedsiębiorców jest znacznie wyższy od oczekiwanego wzrost wartości importu Chin, który we wrześniu wyniósł o 13,2 proc. więcej niż przed rokiem.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.