Dodaj ogłoszenie o pracy


Koniec marki Ipsen Logistics - Gebrüder Weiss otrzymało zgodę na przejęcie tej firmy

Urzędy ochrony konkurencji w Niemczech i Austrii wyraziły zgodę na przejęcie firmy Ipsen Logistics przez Gebrüder Weiss, co zostało dokonane 1 października 2020 r. Przypomnijmy, strategiczne przejęcie firmy Ipsen Logistics przez Gebrüder Weissa zostało ustalone umownie już pod koniec lipca. Teraz po uzyskaniu zezwolenia Gebrüder Weiss przejmie 180 pracowników w ośmiu lokalizacjach w Niemczech. Podczas gdy oddziały Ipsen w Niemczech będą działały pod szyldem Gebrüder Weiss od października, krajowe spółki w Belgii, Malezji i Polsce mają zmienić swoje nazwy na przełomie roku 2020/21.

- Z wielką przyjemnością witamy klientów i pracowników Ipsen Logistics w Gebrüder Weiss. Wspólnie chcemy wciąż rozwijać nasze usługi w zakresie transportu lotniczego i morskiego i w rezultacie tworzyć wartość dodaną dla naszych klientów - powiedział Thoma, dyrektor zarządzający działu transportu lotniczego i morskiego w Gebrüder Weiss. - W ciągu ostatnich kilku intensywnych tygodni stało się jasne, że nasze kultury biznesowe doskonale do siebie pasują. Wiemy, że nasi pracownicy i klienci są w dobrych rękach w Gebrüder Weiss – dodali dwaj udziałowcy zarządzający firmą Ipsen Logistics, Eduard Dubbers-Albrecht i Hans-Christian Specht.

Gebrüder Weiss będzie nadal realizował swoją koncepcję opartą na połączeniu działalności regionalnej i wsparcia klienta z globalnymi usługami i rozwiązaniami logistycznymi – w sektorze transportu lotniczego i morskiego. - Klienci obu firm znają i stawiają na stabilną i wyjątkowo wysoką jakość usług. Dzięki ogólnoświatowej sieci oddziałów możemy teraz zaoferować klientom Ipsen szeroki wachlarz usług dla ich globalnych łańcuchów dostaw – skomentował Lothar Thoma, określając perspektywę na nadchodzące miesiące.

Firma Gebrüder Weiss, zatrudnia ponad 7300 pracowników, posiada 150 oddziałów i osiąga roczne obroty w wysokości 1,7 mld euro (2019). Pod szyldem Gebrüder Weiss Holding AG, z siedzibą w Lauterach (Austria), spółka łączy usługi transportu lądowego, lotniczego i morskiego oraz logistyki, a także szereg wysoko wyspecjalizowanych rozwiązań branżowych i spółek zależnych – w tym doradztwo logistyczne x|vise, tectraxx (specjalista branżowy dla firm high-tech), dicall (rozwiązania komunikacyjne, badania rynku, szkolenia), Rail Cargo (transport kolejowy) oraz Gebrüder Weiss Paketdienst, współudziałowiec austriackiej firmy DPD. Dzięki szerokiemu zakresowi działań ekologicznych, ekonomicznych i społecznych to rodzinne przedsiębiorstwo, którego historia w sektorze transportu sięga ponad 500 lat wstecz, jest dziś uważane za pioniera w zakresie zrównoważonego zarządzania.

(źr. Gebrüder Weiss)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.