Dodaj ogłoszenie o pracy


GEFCO rozszerza usługi transportu towarów z Europy do Australii

Cotygodniowe połączenia lotnicze realizowane są z Frankfurtu i Londynu do trzech lokalizacji w Australii, a tranzyt w trybie door-to-door jest możliwy w 4 dni. W 2019 roku wartość polskiego eksportu do tego kraju wyniosła ponad 715 mln USD. Dominującymi produktami eksportowymi z Polski do Australii były wyroby przemysłu elektromaszynowego, artykuły rolno-spożywcze oraz wyroby przemysłu chemicznego.

Konsolidacja towarów z Europy odbywa się w magazynach GEFCO we Frankfurcie i London Heathrow. Następnie szybko i bezpiecznie przesyłki są eksportowane drogą lotniczą do Brisbane, Sydney i Melbourne, a stamtąd rozwożone transportem drogowym do odbiorców końcowych. Usługa obejmuje przesyłki o wadze od 100 kg i nie dotyczy towarów o niestandardowych wymiarach.
Wsparcie ze strony operatora obejmuje zarządzanie zamówieniem, konsolidację towarów od wielu dostawców, transport wstępny i końcowy przy użyciu pojazdów ciężarowych, zarządzanie dokumentacją, odprawę celną oraz ubezpieczenie. Dodatkowo firma może zlecić inspekcję eksportowanych towarów, etykietowanie i ponowne etykietowanie, pakowanie i przepakowywanie oraz przygotowywanie dokumentacji zdjęciowej.

Pełna kontrola przepływów obywa się za pośrednictwem GEFCO VISIBILITY. E-platforma umożliwia składanie zamówień, śledzenie realizacji zlecenia w trybie door-to-droor, otrzymywanie powiadomień oraz informacji o fakturach. Każdy z klientów może również skontaktować się ze swoim indywidualnym opiekunem.

(źr. GEFCO)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.