Dodaj ogłoszenie o pracy


CEVA Logistics uruchomiła innowacyjną platformę do zarządzania transportem - myCEVA

CEVA Logistics przyspiesza proces transformacji cyfrowej i uruchamia myCEVA, nową platformę transakcyjną, umożliwiającą nadawcom przesyłek zarządzanie online całym procesem transportowym. Narzędzie zapewni klientom wysoką jakość obsługi, gwarantując jeszcze większą kontrolę i szeroki zakres dodatkowych funkcjonalności.

Większa kontrola klientów nad procesem składania zleceń
Platforma myCEVA została zaprojektowana tak, aby dzięki automatyzacji, zapewnić klientom jeszcze większą kontrolę nad całym procesem bookingu przy jednoczesnej poprawie efektywności. Klienci mogą otrzymywać oferty cenowe, dokonywać rezerwacji i śledzić przesyłki w czasie rzeczywistym, co znacznie poprawia komfort obsługi.
Po udanej fazie pilotażowej, przeprowadzonej w Stanach Zjednoczonych w maju 2020 roku,   platforma została udostępniona klientom korzystającym z usług frachtu morskiego FCL i LCL na określonych szlakach handlowych z/do USA, Chin i Indii. Obecnie prowadzone są prace nad rozszerzeniem zasięgu myCEVA na inne gałęzie i środki transportu w każdym regionie świata. Już latem tego roku z platformy myCEVA będą mogli korzystać importerzy i eksporterzy z Japonii, Korei, Tajwanu, Singapuru, Wietnamu i Wielkiej Brytanii; a jesienią myCEVA zostanie udostępniona klientom z Europy, Azji Południowo-Wschodniej, Bliskiego Wschodu oraz Ameryki Łacińskiej.

Dostęp do wszystkich funkcji online
Korzystając z platformy myCEVA klienci będą mieli zapewniony pełen dostęp do wszystkich funkcji, niezbędnych do efektywnego prowadzenia biznesu, w tym planowania, przygotowywania wyceny, e-bookingu, e-dokumentacji, wsparcia online, monitorowania przesyłek w systemie track&trace oraz zarządzania kontami. Platforma jest w pełni zintegrowana z globalnymi operacjami CEVA, zarówno w imporcie jak i eksporcie. Dodatkowo opracowany został prosty proces wdrożenia nowych użytkowników. Klienci, w zależności od miejsca zamieszkania, będą mogli wziąć udział zarówno w szkoleniach stacjonarnych jak i internetowych.

Większa skuteczność i efektywność
Dzięki połączeniu z systemem informatycznym, myCEVA wspiera użytkowników w szybkim planowaniu transportu w korzystnej cenie. Platforma pozwala na sprawną rezerwację i zarządzanie całym łańcuchem dostaw, dzięki wsparciu on-line i możliwościom monitorowania ładunku na każdym etapie transportu. myCEVA zapewnia także efektywną współpracę wszystkim zaangażowanym firmom, poprzez zbiorcze miejsca do przechowywania, odbioru i udostępniania dokumentów przewozowych.

Jedno miejsce dla wszystkich rozwiązań frachtowych
myCEVA, udostępniona już nadawcom przesyłek morskich, wkrótce zostanie rozszerzona o usługi lotnicze i drogowe. Stopniowo ma stać się narzędziem w pełni multimodalnym i dostępnym dla wielu przewoźników , co uprości cały proces zarządzania transportem.

Natychmiastowy szacunek emisji CO2 do końca 2020 r.
W ramach zobowiązania grupy CMA CGM do oferowania coraz bardziej ekologicznych rozwiązań, CEVA opracowała kalkulator CO2 dla nadawców przesyłek. Może być zastosowany jeszcze przed nadaniem ładunku, co umożliwia wcześniejszy wybór najbardziej ekologicznej trasy. Ta opcja w pełnej wersji będzie dostępna przed końcem 2020 roku. W ciągu najbliższych miesięcy platforma myCEVA zostanie też rozszerzona o kolejne funkcjonalności, m.in. aplikację mobilną i samoobsługowy portal obsługi klienta, z rozszerzonymi możliwościami śledzenia przesyłek w czasie rzeczywistym oraz elektronicznym listem przewozowym.

Mathieu Friedberg, dyrektor generalny CEVA Logistics, powiedział - Dla CEVA Logistics, cyfryzacja usług stanowi kamień milowy w przyjętej strategii i planie transformacji. Dlatego cieszymy się, że możemy zaprezentować myCEVA, o kluczowym znaczeniu dla ponownego zdefiniowania branży logistycznej i wytyczenia kierunków jej dalszego rozwoju. Świadczy to także o zaangażowaniu CEVA w zapewnienie naszym klientom najbardziej innowacyjnych i najlepszych w swoim segmencie usług.

(źr. CEVA Logistics)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.