Dodaj ogłoszenie o pracy


ID Logistics wzmacnia współpracę z Lindt&Sprüngli

W tym roku mija 10 lat od podpisania umowy między ID Logistics a Lindt&Sprüngli (Poland).Z początkiem czerwca 2020 roku zostało uruchomione nowe centrum dystrybucyjne Lindt&Sprüngli w Grodzisku Mazowieckim, którym zarządza zespół ID Logistics. Stąd zaopatrywane są wszystkie sklepy, sieci handlowe, hurtownie i inne punkty sprzedaży w całym kraju. Zespół ID Logistics odpowiada za zarządzanie procesami magazynowymi (składowanie, zarządzanie zapasami, kompletowanie zamówień i co-packing) oraz dystrybucję wyrobów czekoladowych do punktów dostaw (dedykowany transport FTL).

Centrum dystrybucyjne Lindt&Sprüngli (Poland) w Grodzisku Mazowieckim jest dwukrotnie większe niż wcześniejszy magazyn producenta czekolady w podwarszawskim Błoniu. Teraz jego powierzchnia wynosi blisko 7600 mkw., z czego 7 tys. mkw. stanowi część magazynowa. Wysokość robocza hali magazynowej jest o 2 m wyższa od standardowej i wynosi 12 m. Do składowania wyrobów czekoladowych przygotowano w niej 13 tys. miejsc paletowych. Większa niż w magazynie w Błoniu jest też strefa co-packingowa, gdzie składane są zestawy promocyjne oraz standy ekspozycyjne do sieci handlowych i innych punktów sprzedaży. Jej powierzchnia wynosi 600 m, została też dostosowana do wymogów pracy ciągłej. Aby zapewnić odpowiedni komfort pracy, powiększono strefę biurowo-socjalną dla pracowników. Centrum dystrybucyjne Lindt&Sprüngli spełnia restrykcyjne wymogi związane ze składowaniem i obsługą logistyczną produktów wrażliwych, do jakich zalicza się czekolady i wyroby czekoladowe. Są one składowane w ściśle kontrolowanej temperaturze dodatniej 12°-16°C, z zachowaniem stałego poziomu wilgotności powietrza na poziomie maks. 65 proc.

- Nowe centrum dystrybucyjne Lindt&Sprüngli zostało otwarte równo 10 lat po podpisaniu umowy między naszymi firmami. Dzięki długoletniej współpracy zdobyliśmy doświadczenie i know-how, które dziś pozwala nam zagwarantować najwyższą jakość obsługi magazynowej produktów wrażliwych, czekolad i wyrobów czekoladowych. Te dane wykorzystaliśmy też podczas projektowania nowego magazynu, jesteśmy więc pewni, że spełnia oczekiwania klienta, naszej firmy i pracowników. Teraz jesteśmy gotowi do wdrażania kolejnych rozwiązań, tak, aby jak najlepiej dostosowywać się do łańcucha dostaw Lindt&Sprüngli – zapewnia Marcin Papuga, dyrektor magazynu w Grodzisku Mazowieckim.

W grodziskim centrum dystrybucji Lindt&Sprüngli zastosowane zostały nowoczesne rozwiązania zwiększające efektywność obsługi magazynowej, zapewniające bezpieczeństwo i przyjazne dla środowiska, zgodnie z najnowszymi normami. Wśród nich wymienić można technologie chłodnicze oraz systemy kontroli i pomiaru temperatury powietrza. W magazynie wykorzystywane są wózki widłowe zasilane bateriami litowo-jonowymi (LI-LION).  Dla pracowników magazynowych przygotowano dotykowe terminale kodów kreskowych, co zwiększa komfort ich pracy i jednocześnie skraca czas trwania procesów kompletacji. Grodziski magazyn jest obiektem o podwyższonej klasie odporności ogniowej, wprowadzone zostały też rozwiązania zapobiegające skutkom nieplanowanych awarii prądu. Centrum dystrybucyjne Lindt&Sprüngli działa zgodnie z restrykcyjnymi normami jakości, posiada certyfikat Wewnętrzny System Jakości ID Logistics – CID oraz międzynarodowy certyfikat jakości IFS (International Food Standard).
ID Logistics współpracuje z Lindt&Sprüngli (Poland) od 2010 roku. Od początku umowy operator odpowiadał za zarządzanie jedynym w Polsce centrum dystrybucyjnym producenta czekolady w podwarszawskim Błoniu.  

(źr. ID Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.