Dodaj ogłoszenie o pracy


CEVA Logistics rozpoczęła realizację planu ekspansji w Afryce

CEVA Logistics rozpoczęła realizację planu dynamicznej ekspansji w Afryce. Dzięki kolejnym przejęciom, strategicznym inwestycjom i rozszerzaniu działalności o nowe kraje firma chce stać się wiodącym graczem na całym afrykańskim rynku usług logistycznych.

CEVA Logistics nabyła pakiet kontrolny AMI Worldwide, znanego afrykańskiego dostawcy usług logistycznych z rozwiniętą siecią oddziałów we Wschodniej i Południowej Afryce oraz ponad 100-letnim doświadczeniem w obsłudze klientów z tego regionu. Dzięki tej transakcji od 1 lipca globalną sieć logistyczną CEVA wzmocnią oddziały AMI Worldwide zlokalizowane w 12 krajach oraz blisko 1 000 pracowników. Będą one stanowić bazę do dalszej ekspansji firmy i kolejnych inwestycji na kontynencie afrykańskim. Celem ma być zapewnienie klientom CEVA dostępu do zintegrowanej sieci logistycznej, ułatwienie przepływu ładunków w Afryce oraz wzmocnienie wymiany handlowej z resztą świata.

CEVA przyłącza CCIS i wzmacnia operacje
Do sieci CEVA w Mali, Burkina Faso i Wybrzeżu Kości Słoniowej dołączą również trzy lokalizacje CMA CGM Inland Services (CCIS). Intermodalna infrastruktura ma stanowić platformę rozwojową usług zarówno na lądzie jak i na morzu. Oprócz wielu rozwiązań związanych z zarządzaniem flotą kontenerową na lądzie, jej oferta obejmuje usługi spedycyjne oraz fracht oceaniczny połączone z usługami o wartości dodanej, takimi jak zarządzanie serwisem „reeferów” (kontenery chłodnicze), załadunek i rozładunek kontenerów, suchy port oraz usługi depotowe. CEVA wzmacnia też obecność w Mauretanii, gdzie rozpoczęła działalność w ramach obsługi operacyjnej korytarzy tranzytowych. Natomiast utworzona w Etiopii nowa spółka joint venture z MACFAA zostanie przyłączona do sieci CEVA po uzyskaniu niezbędnych zezwoleń regulacyjnych.

Nowy cel CEVA – bycie liderem rynku w Afryce
Dzięki nowym, strategicznym inwestycjom CEVA znacząco rozszerzy możliwości działalności w Afryce. Oferując pełen zakres usług logistycznych, będzie mogła sprostać oczekiwaniom dynamicznie rozwijających się rynków retail i dóbr konsumpcyjnych. Jednocześnie CEVA zapewni klientom kompleksową obsługę w ramach rozbudowanej globalnej sieci, gwarantując najwyższą jakość usług i wiedzę ekspercką.

Docelowo sieć logistyczna CEVA Logistics w Afryce ma objąć:
- 41 krajów, gdzie będzie działać 79 oddziałów,
- 1 300 pracowników,
- 19 magazynów o łącznej powierzchni 135 tys. mkw.,
- flotę 1 500 samochodów ciężarowych.

- Na całym kontynencie afrykańskim firmy mają przed sobą duże perspektywy wzrostu. Istotne znaczenie w ich zmaterializowaniu się odgrywają rozwiązania logistyczne, które zapewnią sprawne funkcjonowanie łańcuchów dostaw i przepływów handlowych. Dzięki strategicznym planom ekspansji, CEVA może odegrać kluczową rolę we wspieraniu społeczno-gospodarczego rozwoju kontynentu, oferując klientom pełen zakres dopasowanych i innowacyjnych rozwiązań, połączonych z doświadczeniem oraz doskonałością operacyjną. W taki sposób chcemy stać się wiodącym graczem w tej części świata. Od grudnia 2020 roku CEVA Logistics stanie się jedyną marką reprezentującą wszystkie nasze operacje w Afryce - zapowiada Mathieu Friedberg, dyrektor generalny CEVA Logistics.

Obecnie w Afryce CEVA bezpośrednio obsługuje następujące kraje:
- Afryka Zachodnia - Burkina Faso, Wybrzeże Kości Słoniowej, Mali, Mauretania
- Afryka Środkowa - Angola, Demokratyczna Republika Konga
- Afryka Południowa - Botswana, Malawi, Mozambik, Republika Południowej Afryki, Zambia, Zimbabwe
- Afryka Wschodnia - Burundi, Dżibuti, Etiopia, Kenia, Rwanda, Tanzania, Uganda.

(źr. CEVA Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.