Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel ponowił pełną certyfikację IATA CEIV

Kuehne + Nagel wraz z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Transportu Lotniczego (IATA) ogłosili pierwszą w branży, ponowną certyfikację IATA CEIV dla całej sieci lotniczej KN PharmaChain. Jest ona zgodna z dobrymi praktykami GxP i obejmuje obecnie 94 lokalizacje na wszystkich kontynentach.

Świadectwo IATA CEIV Pharma jest odpowiedzią na potrzeby największych międzynarodowych firm farmaceutycznych i ustanawia standardy dla przesyłek lotniczych. Firma Kuehne + Nagel w 2017 roku jako pierwsza uzyskała certyfikat IATA CEIV Pharma dla całej sieci lotniczej KN PharmaChain.

Przeprowadzona przez audytorów IATA CEIV Pharma dokładna inspekcja po raz kolejny udowodniła, że korporacyjnie opracowane standardy jakości, procesy operacyjne i programy szkoleniowe są w pełni zgodne z wymogami IATA. Potwierdza to najwyższą jakość i bezpieczeństwo sieci KN PharmaChain.

Zatwierdzony system zarządzania dokumentami (DMS) gwarantuje przejrzystość i kontrolę dokumentacji, a ponadto zarządza wszystkimi standardowymi procedurami operacyjnymi (SOP) i instrukcjami roboczymi. Podczas transportu, klienci KN PharmaChain mogą dodatkowo korzystać z funkcji monitorowania procesu w czasie rzeczywistym, dzięki zastosowaniu aktywnych czujników nadawczych i proaktywnej interwencji za pośrednictwem dedykowanego zespołu 24/7/365 Pharma CareTeam. Na każdym etapie wysyłki specjaliści ds. obsługi logistycznej branży farmaceutycznej zapewniają kompleksową widoczność przesyłki oraz działanie zgodne ze wszelkimi przepisami.

(źr. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.