Dodaj ogłoszenie o pracy


GECO wspiera wielopłaszczyznowo biznes i organizacje społeczne w walce z Covid-19

Transporty środków medycznych z Chin do Europy, pilne dostawy dla branży motoryzacyjnej oraz wsparcie organizacji pozarządowych w ograniczaniu ryzyka zarażenia koronawirusem – GEFCO przedstawia przykłady operacji logistycznych i działań społecznych w czasach pandemii, gdy rozmowy biznesowe wyraźnie koncentrują się na bezpieczeństwie i zdrowiu pracowników oraz dostępie do medycznych środków ochronnych.

Transporty z Chin do Polski i wsparcie dla fundacji
GEFCO Polska powierzono transport ponad 300 tys. maseczek od producenta z Chin do magazynu jednej z największych polskich firm odzieżowych. Towar trafi do Europy na pokładzie rejsów czarterowych. Innym przykładem transportu odzieży medycznej do Polski jest współpraca z firmą, która dostarcza fartuchy ochronne w ramach kontraktu z Mazowieckim Oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia. Wyczarterowane samoloty transportują tekstylia z Turcji do szwalni w Mołdawii. Następnie gotowe fartuchy są wysyłane drogą lotniczą i transportem drogowym do Polski. Ze względu na ograniczony ruch powietrzny w Europie dostawy do Polski są kierowane na lotniska w Niemczech lub Holandii. Tam następuje przeładowanie towarów do ciężarówek, które dowożą deficytowe w czasach pandemii produkty do odbiorców końcowych w Polsce.
Transport maseczek i przyłbic ochronnych jest również tematem bieżących rozmów z klientami GEFCO Polska, ponieważ dostępność odzieży ochronnej to jeden z warunków kontynuacji lub wznowienia produkcji przez wiele zakładów przemysłowych w kraju. GEFCO Polska wspiera walkę z koronawirusem również w ramach stałej współpracy z Fundacjami Gajusz i Rozszczepowe Marzenia, Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska Formuła Dobra oraz Stowarzyszeniem MONAR. Każda z organizacji otrzymała od GEFCO Polska płyny do dezynfekcji rąk, rękawiczki jednorazowe, podstawowe środki czystości i ręczniki papierowe. Dodatkowo oddział GEFCO w Plewiskach zorganizował zbiórkę książek i planszówek dla Stowarzyszenia MONAR.

Duży transport środków medycznych na Słowację
GEFCO przetransportowało 64 tony środków medycznych z Szanghaju do Bratysławy, aby wesprzeć walkę z pandemią na terenie Czech i Słowacji. Dostawy odbyły się przy użyciu dwóch samolotów czarterowych Boeing 787, które zostały tymczasowo dostosowane do przewozu ładunków. Na pokładach znalazło się 6 milionów masek ochronnych, 160 000 respiratorów i 8 000 bezdotykowych termometrów, a także 70 palet suplementów diety. Przesyłki były rozładowywane, sortowane i spaletyzowane przez GEFCO na lotnisku w Bratysławie, a następnie trafiły do sieci aptek i szpitali PENTA na terenie Czech i Słowacji. Oba kraje są pierwszymi w Europie, które wprowadziły obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych.

Pilna dostawa dla europejskich producentów samochodów
GEFCO zorganizowało również transport 750 ton części samochodowych z Chin do Francji, aby zapobiec groźbie przestojów w produkcji. Na pokładach ośmiu rejsów czarterowych do Europy trafiły turbosprężarki, tłoki, panele kontrolne, drzwi i osłony. Dostawy w trybie door-to-door obejmowały odbiór części transportem drogowym od dostawców z wielu lokalizacji w Państwie Środka, konsolidację i załadunek do wyczarterowanych samolotów towarowych w Szanghaju i transport na lotniska we Francji.

Gdy fabryki samochodów w Europie wstrzymały produkcję, GEFCO zaproponowało rozwiązanie polegające na magazynowaniu towarów przy lotniskach. W ten sposób klienci będą mieli zapewniony szybki dostęp do części w chwili wznowienia produkcji. Aby pomóc w realizacji takiego scenariusza, GEFCO dostarczyło ponad dwa miliony masek, które zadbają o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników po ponownym uruchomieniu zakładów. GEFCO dostarczyło także pełną dokumentację transportową, odpowiadało za formalności celne i wprowadzenie transportów paletowych w Europie w celu przyspieszenia i podniesienia wydajności dostaw do fabryk.
- Bezpieczeństwo i zdrowie ludzi pozostaje najważniejsze. Jestem dumny z zaangażowania zespołów operacyjnych GEFCO, które potrafiły zorganizować transporty na taką skalę pracując zdalnie. Zdolność naszych zespołów, ich współpraca w zakresie transportu lotniczego, magazynowania, transportu drogowego i organizacji dostaw dla naszych klientów pod presją czasu to doskonały przykład, jak nasze motto Partners Unlimited sprawdza się w dniach prawdziwej próby – mówi Rafał Krajewski, dyrektor generalny GEFCO Polska.

(źr. GEFCO Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.