Dodaj ogłoszenie o pracy


DHL Parcel wspiera społeczną inicjatywę „Warszawa szyje maski dla medyków”

Od blisko dwóch tygodni kurierzy DHL Parcel dostarczają maseczki ochronne do warszawskich szpitali i placówek medycznych.

Epidemia koronawirusa spowodowała, że w całym kraju pojawiły się ogromne problemy z dostępnością podstawowych środków ochronnych, w tym maseczek. W tej trudnej sytuacji pomóc postanowiły polskie krawcowe. W połowie marca powstała akcja społeczna „Polskie krawcowe uszyją maseczki ochronne dla służby zdrowia”. Grupa „Warszawa szyje maski dla medyków” jest lokalnym koordynatorem akcji na terytorium Warszawy i okolic. Od blisko dwóch tygodni doręczeniem maseczek uszytych przez warszawskie krawcowe zajmuje się DHL Parcel.
- Nasi kurierzy dostarczyli już maseczki między innymi do Szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie, Szpitala CMP w Piasecznie, Narodowego Centrum Onkologii w Warszawie, Szpitala Klinicznego WUM przy ul. Żwirki i Wigury, Szpitala Bielańskiego, Uniwersyteckiego Centrum Medycznego WUM przy ul. Banacha.  Zaczynaliśmy od kilku dostaw dziennie, ale z każdym dniem przesyłek jest coraz więcej, bo cały czas rośnie zapotrzebowanie na maseczki, przybywa też osób, które szyją. Decyzja o tym, żeby włączyć się w tę akcję zapadła błyskawicznie, bo społeczną odpowiedzialność biznesu traktujemy bardzo poważnie. Jesteśmy firmą kurierską, wiec było dla nas oczywiste, że musimy dołożyć swoją cegiełkę do tej szlachetnej inicjatywy i pomóc krawcowym w dostawach maseczek do szpitali – mówi Magdalena Bugajło, Dyrektor ds. komunikacji i PR DHL Parcel.

Wsparcie logistyczne to duże udogodnienie dla organizatorek akcji. - Propozycja współpracy z DHL Parcel pojawiła się w jednym z trudniejszych dla nas momentów, gdy próbowaliśmy rozwiązać wiele problemów logistycznych, związanych z transportem uszytych maseczek do placówek. Okazało się, że kurierzy DHL Parcel są w stanie nie tylko szybko i sprawnie dowieźć przesyłki do szpitali, ale zdjęli z nas także konieczność drukowania etykiet i generowania listów przewozowych. To nieoceniona pomoc dla nas wszystkich - mówi Anna Bąk, koordynatorka grupy „Warszawa szyje maski dla medyków.”

(źr. DHL Parcel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.