Dodaj ogłoszenie o pracy


RTV EURO AGD – wprowadza płatność kartą przy dostawie zamówienia

RTV EURO AGD dotychczas oferowało transport nowego urządzenia do domu klienta, montaż dużego sprzętu i odbiór zużytego w trakcie jednej wizyty, system finansowania oraz dodatkowe ubezpieczenie. Teraz sieć wyposażyła swoich techników-dostawców w terminale płatnicze, dzięki czemu można płacić bezgotówkowo bezpośrednio przy odbiorze dużego sprzętu dostarczanego do domu. Korzystanie z szybkich, wygodnych i bezpiecznych płatności kartą przy dostawie jest już możliwe w całym kraju. Jednym z partnerów technologicznych projektu jest Mastercard.

- Tym, co wyróżnia RTV EURO AGD na rynku, jest rozbudowany pakiet usług i udogodnień dla klientów, który stale rozszerzamy. Terminale płatnicze w naszych dostawach wprowadzaliśmy już w ubiegłym roku i od początku zainteresowanie klientów było ogromne, więc systematycznie rozszerzaliśmy tę usługę na cały kraj. Płatności bezgotówkowe coraz bardziej się popularyzują. Według ostatnich danych NBP Polacy mają już ponad 42 mln kart płatniczych, więc chcieliśmy odpowiedzieć na ten trend i umożliwić klientom wybór dogodnej dla nich metody płatności kartą lub gotówką przy odbiorze sprzętu – powiedział Cezary Wiśniewski, dyrektor sprzedaży produktów finansowych w RTV EURO AGD.

Popularność zakupów internetowych niezmiennie rośnie, co potwierdza najnowsze badanie przeprowadzone na zlecenie Mastercard.  Zgodnie z jego wynikami już 68 proc. polskich konsumentów robi zakupy online, a przynajmniej raz w tygodniu realizuje je 37 proc. z nich. Kupowanie w sieci ankietowani cenią za wygodę (77 proc.), oszczędność czasu (70 proc.) i dostępność w dowolnym miejscu i o dowolnej porze (68 proc.). Jednocześnie elektronika i sprzęt AGD należą do najpopularniejszych kategorii zakupowych w e commerce. RTV EURO AGD, wyposażając techników-dostawców w terminale i umożliwiając płatności bezgotówkowe przy dostawie sprzętu do domu, odpowiada na potrzeby rosnącej grupy klientów ery cyfrowej. Jest to pierwszy detalista z branży elektroniki użytkowej, który wprowadził takie rozwiązanie na polskim rynku.

Dla Polaków karta jest już preferowaną formą płatności, po którą sięgają chętniej niż po gotówkę. Co więcej, tę ostatnią coraz rzadziej noszą w portfelu. Według najnowszych danych NBP wartość transakcji kartą w III kw. 2019 r. wyniosła 208,6 mld zł i była o ponad 12 proc. wyższa niż rok wcześniej. Potwierdza to, że popularność płatności bezgotówkowych w Polsce systematycznie rośnie.

(źr. RTV EURO AGD)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.