Dodaj ogłoszenie o pracy


GEFCO z certyfikatem GDP dla transportu drogowego

Grupa GEFCO otrzymała certyfikat Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej GDP dla transportu drogowego produktów farmaceutycznych w kolejnych dziewięciu krajach, w tym Polsce. Certyfikat został przyznany przez niezależną i akredytowaną jednostkę Bureau Veritas. Obecnie operator posiada certyfikat GDP dla transportu w 15 krajach, co potwierdza zaangażowanie firmy w rozwój procesów zarządzania jakością w realiach wymagającego rynku.


Grupa GEFCO uzyskała certyfikat GDP dla transportu drogowego w Polsce, Bułgarii, Maroku, Serbii, Słowenii, Szwajcarii, Turcji, Włoszech oraz w Wielkiej Brytanii. W 2018 roku firma przeszła certyfikację GDP w Czechach, Grecji, Rumunii, na Słowacji, Węgrzech oraz we Francji.

Certyfikat Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej GDP jest ważny przez 3 lata. Potwierdza on, że operator spełnia wymagania Komisji Europejskiej określone w ramach dobrych praktyk dystrybucyjnych produktów farmaceutycznych przeznaczonych dla ludzi. Przyznanie certyfikatu podkreśla zaangażowanie firmy w dalsze podnoszenie jakości oraz zrozumienie wyzwań stojących przed jej klientami w zakresie śledzenia przepływu towarów oraz zapobiegania podrabianiu produktów.

Rynek logistyki dla sektora opieki zdrowotnej i life science staje się coraz bardziej złożony. Wraz z rosnącym popytem na leki domowego zastosowania, zwiększa się ilość transportowanych produktów wrażliwych na temperaturę, co wpływa na potrzeby utrzymania integralności łańcucha chłodniczego dla produktów farmaceutycznych. W raporcie Grand View Research z kwietnia 2019 roku podano, że światowy rynek logistyki dla branży farmaceutycznej został wyceniony w 2018 roku na 76,4 mld USD, a w latach 2019-2025 będzie rósł w tempie 3,5 proc. rocznie. Jednocześnie przepisy związane z transportem tego typu produktów stają się coraz bardziej rygorystyczne. Łańcuchy dostaw podlegają ścisłym regulacjom i wymagają organizacji transportu, który spełnia wymogi określone przez Dobre Praktyki Dystrybucyjne, w tym m.in. szczegółowe limity czasowe tranzytu czy przewóz w ściśle kontrolowanych temperaturach.

(źr. GEFCO Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.