Dodaj ogłoszenie o pracy


DB Schenker otworzy 8 oddziałów na Kaukazie i w Azji Środkowej

DB Schenker tworzy osiem nowych oddziałów w regionie Kaukazu i Azji Środkowej, przewidując ogromne perspektywy rozwoju w tym obszarze. Region położony jest na przecięciu głównych szlaków handlowych i pełni rolę węzła oraz pomostu gospodarczego między Azją i Europą.

- Ten region oferuje ogromne możliwości, które chcemy zintegrować z naszymi europejskimi i globalnymi sieciami. Dzięki obecności na lokalnym rynku możemy zapewnić naszym klientom większą międzynarodową sieć transportową, doskonałą obsługę i sprawdzoną jakość z jednego źródła - mówi Jochen Thewes, CEO DB Schenker. -

Rozszerzając sieć na region Kaukazu i Azji Środkowej DB Schenker wysyła ważny sygnał o ekspansji rynkowej poza granice Europy. Osiem krajów, dotychczas obsługiwanych głównie przez partnerów, będzie teraz zarządzanych bezpośrednio przez DB Schenker. Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, Kazachstan, Uzbekistan, Turkmenistan, Kirgistan i Tadżykistan zostaną włączone do światowej sieci operatora.

Firma stawia pierwsze kroki w Kazachstanie, gdzie powstała już odrębna struktura krajowa, która od stycznia 2020 r. zostanie włączona do sieci DB Schenker.
Kolejne działania zostaną podjęte w Azerbejdżanie, gdzie lokalna agencja zostanie włączona do sieci w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Nowy oddział ma potencjał w postaci rocznego pięciocyfrowego wolumenu przesyłek. W Gruzji DB Schenker planuje również utworzenie oddziału w 2020 roku. W tym samym roku nastąpi rozwój rynku w innych krajach.

(źr. DB Schenker)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.