Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowa siedziba CEVA Logistics światowym centrum innowacyjnych projektów

CEVA Logistics ogłosiła otwarcie nowej siedziby w Marsylii, w południowym regionie Sud we Francji tuż obok siedziby spółki matki CMA CGM. Nowoczesne biura pomieszczą całą kadrę zarządzającą wyższego szczebla oraz kluczowych członków globalnego zespołu operacyjnego. To również światowe centrum innowacyjnych projektów digitalowych, które mają zmienić sposób funkcjonowania firmy.

Nowa siedziba CEVA Logistics w Marsylii jest ważnym obiektem innowacji i rozwoju cyfryzacji w logistyce nie tylko dla globalnej struktury firmy, ale też dla Francji i regionu Sud. Oficjalne otwarcie siedziby spółki, które miało miejsce w pierwszej połowie listopada 2019 r., odbyło się przy udziale premiera Francji, Edouarda Philippe'a i prezydenta francuskiego regionu Sud, Renaud Muselier’a. Jak ważna jest to inwestycja dla Francji, potwierdza chociażby fakt, że władze regionu Sud ogłosiły udzielenie wsparcia CEVA Logistics w kwocie 1,5 mln euro na cyfrowy rozwój innowacyjnych projektów w zakresie obsługi klientów. W swoim wystąpieniu podczas uroczystego otwarcia siedziby spółki, premier Francji podkreślił z kolei rolę sektora usług logistycznych: „Nasz kraj nie rozumie w wystarczającym stopniu znaczenia łańcucha dostaw, znaczenia dobrze zorganizowanych przepływów. Myślę, że musimy bronić tego sektora, który reprezentuje wiele miejsc pracy, kwestii strategicznych i gospodarczych, zwłaszcza dla miasta i portu takiego jak Marsylia. Inteligencja w logistyce leży u podstaw przyszłego rozwoju gospodarczego".

- Nowa siedziba znajduje się w samym sercu wszystkiego co robimy, a zespoły tutaj działające odgrywają kluczową rolę dla przyszłości CEVA. Cieszymy się, że mogliśmy zaprezentować niektóre z opracowywanych nowych projektów technologicznych, które zasadniczo zmienią nasze funkcjonowanie. Dzięki nowej lokalizacji, CEVA Logistics wniesie dodatkowe możliwości rozwoju gospodarczego kraju, a lokalne firmy będą mogły korzystać z wiedzy i doświadczeń naszej organizacji, która jest obecna w 800 lokalizacjach na świecie – podkreślił Nicolas Sartini, prezes zarządu CEVA Logistics.

Pośród wielu projektów z obszaru transformacji cyfrowej uruchamianych w nowej siedzibie spółki w Marsylii, CEVA Logistics pochwaliła się już cyfrową platformą, na której klienci mogą sprawdzać ślad węglowy w łańcuchach dostaw z podziałem na gałęzie i środki transportu.
Platforma ta została opracowana we współpracy z start-upami mieszczącymi się w ZEBOX, inkubatorze stworzonym przez Rodolphe Saadé - prezesa zarządu i dyrektora generalnego CMA CGM. Trwają też prace nad kolejnym projektem, dotyczącym nowoczesnych rozwiązań logistycznych dla e-Merchantów, które prowadzone są wspólnie z młodą francuską firmą Wing.
- Rozwiązania digitalowe są dzisiaj podstawą konkurowania na rynku logistycznym. Stały ich rozwój i możliwość wdrażania w całej organizacji dadzą nam nie tylko świetne narzędzia do obsługi klientów i budowania jakości naszych usług, ale przede wszystkim możliwości rozwoju dla regionów, w których działamy – skomentował Guillaume Sauzedde, prezes zarządu CEVA Logistics Poland.

(źr. CEVA Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.