Dodaj ogłoszenie o pracy


PEKAES uruchomił terminal w Opolu

PEKAES, konsekwentnie realizuje strategię rozwoju sieci dystrybucyjnej, uruchamiając nowoczesny terminal przeładunkowy w Opolu. Jego atuty to optymalnie dopasowana do operacji powierzchnia, nowoczesna infrastruktura oraz doskonała lokalizacja w pobliżu autostrady biegnącej w kierunku Katowic i Wrocławia. Pierwsze transporty z nowego terminalu wyruszyły już do odbiorców z województwa opolskiego i śląskiego.

Rosnący popyt na usługi logistyczne sprawia, że operator rozbudowuje swoje terminale dystrybucyjne i przenosi je do nowych lokalizacji. Po Kielcach i Legnicy, Spółka ogłosiła oddanie do użytku kolejnego obiektu w Opolu, którym też będzie miał siedzibę Oddział PEKAES Opole. Nowy terminal wyposażony jest w nowoczesną infrastrukturę doków, ramp załadunkowych oraz bram umożliwiających wjazd na rampę i załadunek z poziomu zero. Terminal rozpoczął działalność operacyjną 31 października br.
– Potrzebowaliśmy większej powierzchni terminalowej w związku z szybko rosnącym popytem na usługi dystrybucji drobnicowej w tej części kraju. Nasz dotychczasowy terminal był już zbyt mały w stosunku do skali operacji realizowanych w Opolu. Teraz, dzięki dobrze rozbudowanej sieci terminali, możemy skrócić czas dostaw zarówno krajowych, jak i międzynarodowych przesyłek drobnicowych, a także zwiększyć częstotliwość naszych linii eksportowych i importowych na wybranych kierunkach – mówi Maciej Bachman, Prezes Zarządu PEKAES.

PEKAES sukcesywnie rozwija infrastrukturę krajowej sieci dystrybucyjnej. W tym roku, Spółka uruchomiła nowoczesne terminale w Białymstoku, Bydgoszczy, Kielcach, Legnicy, a 31 października również w Opolu. Łącznie firma posiada 19 terminali dystrybucyjnych, które zapewniają sprawną dystrybucję ładunków drobnicowych na terenie Polski, jak i Europy. Na tym nie koniec, operator zapowiada kolejne inwestycje i dalszą rozbudowę krajowej sieci dystrybucyjnej już w styczniu przyszłego roku.

(źr. PEKAES)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.