Dodaj ogłoszenie o pracy


LPP uruchomiło magazyn e-commerce w Rumunii

LPP, znany polski producent odzieży uruchomił magazyn e-commerce w Rumunii. Pierwsze kartony z zamówieniami od polskiego producenta odzieży wyruszyły już w drogę
z magazynu pod Bukaresztem. Dzięki uruchomieniu Fulfillment Center o powierzchni 22 tys. m kw., LPP zyskuje możliwość realizacji dostaw do klientów z Europy Południowo-Wschodniej nawet następnego dnia od transakcji. Magazyn będzie obsługiwał zamówienia online wszystkich pięciu marek LPP: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay.

Za budowę obiektu odpowiedzialna była firma WDP, jeden z liderów rynku deweloperskiego w Rumunii. Partnerem strategicznym LPP w zakresie obsługi nowo otwartego magazynu została firma Quehenberger Logistics, z którą gdańska spółka współpracuje już od wielu lat. Dzięki szybkiej ścieżce decyzyjnej i współpracy z renomowanymi partnerami projekt uruchomienia magazynu sfinalizowany został w bardzo krótkim czasie. Od zainicjowania koncepcji do podjęcia decyzji o inwestycji minęły zaledwie 3 miesiące. Rok później, w lipcu 2019 roku, z magazynu wyruszyły pierwsze testowe paczki.
- Europa Południowo-Wschodnia jest dla nas jednym ze strategicznych rynków, szczególnie jeśli chodzi o sprzedaż w kanale e-commerce. Wyzwaniem wobec rosnącej popularności naszych marek w tym regionie jest sprostanie oczekiwaniom klienta i zapewnienie im najwyższego poziomu obsługi – w tym szybkiej realizacji zamówień. Tym bardziej cieszymy się, że udało się tak sprawnie uruchomić magazyn pod Bukaresztem, który będzie dostarczał zamówienia klientom z Rumunii nawet następnego dnia – komentuje Jacek Kujawa, wiceprezes LPP.

Do końca 2019 roku polski producent odzieży zamierza przekroczyć miliard złotych ze sprzedaży w e-commerce. W związku z dynamicznym rozwojem sprzedaży internetowej spółka podjęła decyzję o rozbudowie międzynarodowej sieci dystrybucji. Fulfillment Center w Rumunii jest obok Moskwy drugim zagranicznym magazynem spółki. Po jego uruchomieniu łączna powierzchnia magazynowa dedykowana e-commerce w LPP zwiększyła się do blisko 100 tys. m2. Zgodnie z planem w 2020 roku firma chce sfinalizować kolejną zagraniczną inwestycję magazynową uruchomiając Fulfillment Center na Słowacji.

- W przypadku e-commerce, poza atrakcyjnością kolekcji, kluczowe znaczenie dla klienta ma szybkość dostawy. Dlatego popularność naszych marek wyznacza równocześnie kierunek naszym inwestycjom logistycznym. Magazyn pod Bukaresztem wpisuje się w strategię rozwoju LPP w nadchodzących latach. Jednym z jej filarów jest właśnie rozwój sieci dystrybucji lokalnej, bliżej klienta – dodaje Jacek Kujawa.

(źr. LPP

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.