Konto pracodawcy


Wyniki finansowe Kuehne + Nagel za pierwsze półrocze 2019 r.

W pierwszej połowie tego roku, Grupa Kuehne + Nagel zwiększyła obroty netto o 5,3 proc., zysk brutto o 5,5 proc. i EBIT o 2 proc. w porównaniu z tym samym okresem roku 2018. W pierwszym kwartale, transport morski i drogowy odnotował w Grupie wzrost przychodów, natomiast transport lotniczy spadku wolumenu. Restrukturyzacja logistyki kontraktowej przebiegała zgodnie z planem.

Spedycja morska
Globalny rynek transportu morskiego wzrósł o 2,5 proc., a Kuehne + Nagel odnotował na plusie 4,5 proc. w wolumenie. W pierwszej połowie roku, Grupa zarządzała transportem 2,392 mln TEU (standardowych kontenerów), to o 103 tys. jednostek więcej, niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Zapotrzebowanie na rozwiązania cyfrowe w zakresie frachtu morskiego również przyniosło pozytywne zmiany. EBIT wzrósł
o 11,9 proc. do 235 mln CHF w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Wskaźnik EBIT do zysku brutto (współczynnik konwersji) osiągnął najwyższy w branży poziom 30,1 proc.
Spedycja lotnicza
Rosnące bariery handlowe w międzynarodowej gospodarce wpływają na rynek frachtu lotniczego. Ze względu na stagnację niektórych kluczowych gałęzi rynku, wielkość przewozów lotniczych spadła o 5,8 proc. do 813 tys. ton w porównaniu z pierwszym półroczem 2018 roku.

Spedycja drogowa
W transporcie drogowym obroty netto wzrosły o 3,3 proc., a zysk brutto o 4,9 proc. Zyski z działalności tej dywizji były znacznie powyżej notowań rynku, jednak zgodnie z trendami, w drugim kwartale rynek ten zwolnił. Głównymi czynnikami wzrostu w Europie były Niemcy i Francja, w Ameryce Północnej duże przedsiębiorstwa radziły sobie równie dobrze. Ze względu na spadające ceny ropy naftowej, intermodalny biznes w USA i działalność projektową na Bliskim Wschodzie i w Afryce, rynki te uległy stagnacji. Dzięki nowej platformie cyfrowej etrucKNow, Kuehne + Nagel rozszerzyło swoją ofertę w obrębie transportu drogowego w Azji. Początkowo wdrożona w Tajlandii platforma będzie stopniowo wprowadzana w całej Azji Południowo-Wschodniej. EBIT poprawił się o 4,7 proc. do 45 mln CHF.

Logistyka kontraktowa
Restrukturyzacja logistyki kontraktowej trwała przez drugi kwartał. Obroty netto wzrosły o 4,4 proc., a zysk brutto o 2,7 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem. Działalność w sektorze medycznym oraz spełnienie wszelkich wymogów w zakresie handlu elektronicznego przyniosły wymierne korzyści. W przyszłości, dzięki implementacji systemu zarządzania magazynem wraz z nową technologią kompletacji, wdrożonej już w ponad 100 magazynach, oczekuje się dalszego rozwoju i wzrostu wydajności EBIT był niższy niż w ubiegłym roku i wyniósł 57 mln CHF.

(źr. Kuehne + Nagel)

kobiety w logistyce
Coraz więcej kobiet w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego
Bądźmy Sobą – o różnorodności i wartościach na 8. FORUM KOBIET W LOGISTYCE
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Zmiany w drogowych kontrolach technicznych
Ubezpieczenie cargo – co powinieneś wiedzieć?
Co zrobić, jeśli kierowca miał wypadek przy pracy?
Wyjęcie karty z tachografu – kiedy kierowca może to zrobić?
Europejski Urząd ds. Pracy - będzie kontrolować polskich kierowców w Europie
Bezpieczna podróż naszych dzieci w wakacje – jak o to zadbać?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Ponad 530 mld euro wydaje się w UE na zlecenia transportu towarów
Sezon urlopowy - trudny czas dla kierowców ciężarówek
Tureckie sklepy powalczą o polskich klientów - debiutują zagraniczne platformy handlowe
Alimenciarze zza kółka nie uciekną od płatności
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Myto w Niemczech – pojazdy na gaz zwolnione z opłat!
Dachser prowadzi badania nad możliwościami wykorzystania sztucznej inteligencji
Już wkrótce Czechy zmienią system myta
Padł historyczny rekord w przeładunkach Portu Gdańsk
Akademia Logistyki DHL zgromadziła rekordową liczbę uczestników
15 lat Kolei Mazowieckich
Kuehne + Nagel przejmuje kolejne spółki i rozszerza wachlarz usług
Accolade inwestuje kolejne 38 mln euro w Szczecinie
FedEx Express nagradza uczniowską firmę
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC