Dodaj ogłoszenie o pracy


UPS tworzy nową spółkę opartą na flocie dronów

UPS utworzył spółkę UPS Flight Forward Inc. dedykowaną dostawom za pomocą dronów. Nowo założona spółka jeszcze w tym roku może otrzymać zgodę na wykonywanie komercyjnych operacji dronami w Stanach Zjednoczonych zgodnie z zapisami Części 135 certyfikatu FAA.

W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku UPS Flight Forward Inc. będzie jedną z pierwszych w pełni certyfikowanych firm w Stanach Zjednoczonych, mogących wykonywać rutynowe operacje z wykorzystaniem dronów. Uzyskanie tego certyfikatu stwarza podwaliny pod realizację lotów dronami poza zasięgiem wzroku operatora, zarówno w dzień jak i w nocy. Możliwości wykonywania takich lotów są w Stanach Zjednoczonych bardzo ograniczone, zezwala się na nie jedynie w ramach wyjątku.     
- W UPS staramy się wykorzystywać technologię, by zmieniać sposób w jaki prowadzimy biznes – powiedział Scott Price, dyrektor ds. strategii i transformacji. - Utworzenie przez UPS spółki zajmującej się dostawami za pomocą dronów, a także złożenie wniosku o pozwolenie na tym poziomie certyfikacji na rozpoczęcie regularnych dostaw jest historycznym momentem zarówno dla UPS jak i branży dronów i szerzej, całej logistyki.

W porównaniu do bardziej ograniczonego certyfikatu FAA dla lotów dronami, jakie zostały przyznane innym firmom, UPS Flight Forward będzie funkcjonował zgodnie z zapisami Części 135 certyfikatu FAA, który prawnie określa firmę jako certyfikowanego Przewoźnika Lotniczego i Operatora.   

Obecnie UPS realizuje dostawy dronem dla sektora medycznego w określonych przypadkach zgodnie z przepisami zawartymi w Części 107 certyfikatu FAA. W marcu UPS zainicjował pierwsze, usankcjonowane przez Federalny Urząd Lotnictwa, wykorzystanie dronu do rutynowych lotów komercyjnych, gdzie produkty transportowane są na podstawie umowy biznesowej w Stanach Zjednoczonych na terenie kampusu flagowego szpitala WakeMed w obszarze metropolitalnym Raleigh. W ramach tego programu

UPS dostarcza próbki medyczne za pomocą samolotów bezzałogowych – dronów jako uzupełnienie dostawy przez kuriera. UPS planuje rozszerzyć usługę dostawy dronem do innych szpitali lub ośrodków na terenie kampusu.

(źr. UPS)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.