Konto pracodawcy


DPD Polska partnerem startupu „Ubrania do oddania”

Firma DPD Polska nawiązała współpracę logistyczną z portalem UbraniaDoOddania.pl, który łączy efektywne gospodarowanie używanymi, niepotrzebnymi ubraniami z pomocą charytatywną.

Działalność startupu „Ubrania do oddania” jest zgodna z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym. Jest to podejście, które optymalizuje zużycie surowców poprzez wielokrotne użycie w różnych procesach, minimalizowanie ilości odpadów oraz zmniejszanie emisji  i strat energii. Uczestnicy projektów realizujących zasady gospodarki o obiegu zamkniętym pomagają wykorzystać niepotrzebne produkty z jednych procesów jako surowce w innych.
Dzięki partnerom startupu „Ubrania do oddania”, ubrania, dotychczas w zasadzie pomijane w recyklingu, są profesjonalnie przetwarzane i wprowadzane ponownie do obiegu jako ta sama grupa surowców lub poddawane profesjonalnej utylizacji. Rolą DPD Polska jest przewiezienie odzieży pozyskanej od darczyńców do specjalnego magazynu tekstyliów. Zebrane materiały transportowane są w kartonach z odzysku, co ogranicza stosowanie plastikowych worków i zużycie nowych kartonów.
Oddanie niepotrzebnych ubrań wiąże się z przekazaniem darowizny na wskazaną przez darczyńcę organizację charytatywną. Za każdy kilogram przekazanej odzieży zostanie przekazany 1 zł na wybrany przez darczyńcę cel.
- DPD Polska, podobnie jak cała DPDgroup wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ w ramach programu DrivingChange. Jednym z celów tej inicjatywy jest działanie  na rzecz globalnej współpracy w zakresie zrównoważonego rozwoju. Współpraca z UbraniaDoOddania.pl odpowiada tym założeniom i wzmacnia więzi społeczne – zapewnia Rafał Nawłoka, prezes zarządu DPD Polska – Z kolei gospodarka o obiegu zamkniętym to nowy model działania firm, przyczyniający się do zapobiegania negatywnym zjawiskom, takim jak wzrost ilości generowanych  odpadów, postępujące zanieczyszczenia środowiska czy zmiany klimatu – dodaje Rafał Nawłoka.

- UbraniaDoOddania.pl to portal, dzięki któremu każdy może stać się darczyńcą. Wystarczy oddać nieużywane już części garderoby, by przekazać darowiznę na rzecz wybranego przez siebie celu. Opracowany przez nas model działalności jest prosty i efektywny. W dużej mierze polegamy na współpracy z partnerami, takimi jak DPD Polska. Rozpoczęta kooperacja znacznie wychodzi poza tradycyjne ramy klient – dostawca usług, bardzo wzmacniając skuteczność naszych działań i usprawniając proces przekazywania darowizn przez darczyńców - mówi Izabela Mysiura, Managing Director w projekcie www.UbraniaDoOddania.pl 

(źr. DPD Polska)

kobiety w logistyce
Aż 66 proc. zatrudnionych w przemyśle lekkim to kobiety
Coraz więcej kobiet w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Klasyfikacja taryfowa towarów a Wiążąca informacja stawkowa?
Co ze starym urządzeniem do poboru opłat drogowych w Czechach?
10 wskazówek GEFCO - jak dobrze przygotować firmę na Brexit
Leasing samochodów 2019 - jak zmiany w prawie wpłynęły na rynek
Czy można kontrolować kierowcę w czasie odpoczynku?
Doba kierowcy - co to jest i jak ją definiować?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Wydatki świąteczne a dostawy kurierskie
Nawet do 40 proc. mogą wzrosnąć koszty pracownicze przy delegowaniu pracowników
Fracht FWO Polska o sytuacji na rynku lotniczym cargo
Wzrost automatyzacji pozytywnie wpłynie na liczbę miejsc pracy?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
DB Schenker otworzy 8 oddziałów na Kaukazie i w Azji Środkowej
InPost ma już 6000 Paczkomatów
Trans Polonia po III kwartale osiągnęła blisko 200 mln zł przychodów
GEFCO operatorem logistycznym Airbusa
DKV przejmuje dwie duńskie spółki
Kuehne + Nagel przejmuje działalność transportową firmy Rotra
Fracht FWO Polska dostarcza kolejne project cargo - 110 ton do elektrowni w Bełchato ...
Nowa siedziba CEVA Logistics światowym centrum innowacyjnych projektów
DB Schenker wdraża autonomiczne roboty działające w oparciu o sztuczną inteligenc ...
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC