Dodaj ogłoszenie o pracy


DPD Polska partnerem startupu „Ubrania do oddania”

Firma DPD Polska nawiązała współpracę logistyczną z portalem UbraniaDoOddania.pl, który łączy efektywne gospodarowanie używanymi, niepotrzebnymi ubraniami z pomocą charytatywną.

Działalność startupu „Ubrania do oddania” jest zgodna z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym. Jest to podejście, które optymalizuje zużycie surowców poprzez wielokrotne użycie w różnych procesach, minimalizowanie ilości odpadów oraz zmniejszanie emisji  i strat energii. Uczestnicy projektów realizujących zasady gospodarki o obiegu zamkniętym pomagają wykorzystać niepotrzebne produkty z jednych procesów jako surowce w innych.
Dzięki partnerom startupu „Ubrania do oddania”, ubrania, dotychczas w zasadzie pomijane w recyklingu, są profesjonalnie przetwarzane i wprowadzane ponownie do obiegu jako ta sama grupa surowców lub poddawane profesjonalnej utylizacji. Rolą DPD Polska jest przewiezienie odzieży pozyskanej od darczyńców do specjalnego magazynu tekstyliów. Zebrane materiały transportowane są w kartonach z odzysku, co ogranicza stosowanie plastikowych worków i zużycie nowych kartonów.
Oddanie niepotrzebnych ubrań wiąże się z przekazaniem darowizny na wskazaną przez darczyńcę organizację charytatywną. Za każdy kilogram przekazanej odzieży zostanie przekazany 1 zł na wybrany przez darczyńcę cel.
- DPD Polska, podobnie jak cała DPDgroup wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ w ramach programu DrivingChange. Jednym z celów tej inicjatywy jest działanie  na rzecz globalnej współpracy w zakresie zrównoważonego rozwoju. Współpraca z UbraniaDoOddania.pl odpowiada tym założeniom i wzmacnia więzi społeczne – zapewnia Rafał Nawłoka, prezes zarządu DPD Polska – Z kolei gospodarka o obiegu zamkniętym to nowy model działania firm, przyczyniający się do zapobiegania negatywnym zjawiskom, takim jak wzrost ilości generowanych  odpadów, postępujące zanieczyszczenia środowiska czy zmiany klimatu – dodaje Rafał Nawłoka.

- UbraniaDoOddania.pl to portal, dzięki któremu każdy może stać się darczyńcą. Wystarczy oddać nieużywane już części garderoby, by przekazać darowiznę na rzecz wybranego przez siebie celu. Opracowany przez nas model działalności jest prosty i efektywny. W dużej mierze polegamy na współpracy z partnerami, takimi jak DPD Polska. Rozpoczęta kooperacja znacznie wychodzi poza tradycyjne ramy klient – dostawca usług, bardzo wzmacniając skuteczność naszych działań i usprawniając proces przekazywania darowizn przez darczyńców - mówi Izabela Mysiura, Managing Director w projekcie www.UbraniaDoOddania.pl 

(źr. DPD Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.