Konto pracodawcy


DPD Polska partnerem startupu „Ubrania do oddania”

Firma DPD Polska nawiązała współpracę logistyczną z portalem UbraniaDoOddania.pl, który łączy efektywne gospodarowanie używanymi, niepotrzebnymi ubraniami z pomocą charytatywną.

Działalność startupu „Ubrania do oddania” jest zgodna z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym. Jest to podejście, które optymalizuje zużycie surowców poprzez wielokrotne użycie w różnych procesach, minimalizowanie ilości odpadów oraz zmniejszanie emisji  i strat energii. Uczestnicy projektów realizujących zasady gospodarki o obiegu zamkniętym pomagają wykorzystać niepotrzebne produkty z jednych procesów jako surowce w innych.
Dzięki partnerom startupu „Ubrania do oddania”, ubrania, dotychczas w zasadzie pomijane w recyklingu, są profesjonalnie przetwarzane i wprowadzane ponownie do obiegu jako ta sama grupa surowców lub poddawane profesjonalnej utylizacji. Rolą DPD Polska jest przewiezienie odzieży pozyskanej od darczyńców do specjalnego magazynu tekstyliów. Zebrane materiały transportowane są w kartonach z odzysku, co ogranicza stosowanie plastikowych worków i zużycie nowych kartonów.
Oddanie niepotrzebnych ubrań wiąże się z przekazaniem darowizny na wskazaną przez darczyńcę organizację charytatywną. Za każdy kilogram przekazanej odzieży zostanie przekazany 1 zł na wybrany przez darczyńcę cel.
- DPD Polska, podobnie jak cała DPDgroup wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ w ramach programu DrivingChange. Jednym z celów tej inicjatywy jest działanie  na rzecz globalnej współpracy w zakresie zrównoważonego rozwoju. Współpraca z UbraniaDoOddania.pl odpowiada tym założeniom i wzmacnia więzi społeczne – zapewnia Rafał Nawłoka, prezes zarządu DPD Polska – Z kolei gospodarka o obiegu zamkniętym to nowy model działania firm, przyczyniający się do zapobiegania negatywnym zjawiskom, takim jak wzrost ilości generowanych  odpadów, postępujące zanieczyszczenia środowiska czy zmiany klimatu – dodaje Rafał Nawłoka.

- UbraniaDoOddania.pl to portal, dzięki któremu każdy może stać się darczyńcą. Wystarczy oddać nieużywane już części garderoby, by przekazać darowiznę na rzecz wybranego przez siebie celu. Opracowany przez nas model działalności jest prosty i efektywny. W dużej mierze polegamy na współpracy z partnerami, takimi jak DPD Polska. Rozpoczęta kooperacja znacznie wychodzi poza tradycyjne ramy klient – dostawca usług, bardzo wzmacniając skuteczność naszych działań i usprawniając proces przekazywania darowizn przez darczyńców - mówi Izabela Mysiura, Managing Director w projekcie www.UbraniaDoOddania.pl 

(źr. DPD Polska)

kobiety w logistyce
Coraz więcej kobiet w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego
Bądźmy Sobą – o różnorodności i wartościach na 8. FORUM KOBIET W LOGISTYCE
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Zmiany w drogowych kontrolach technicznych
Ubezpieczenie cargo – co powinieneś wiedzieć?
Co zrobić, jeśli kierowca miał wypadek przy pracy?
Wyjęcie karty z tachografu – kiedy kierowca może to zrobić?
Europejski Urząd ds. Pracy - będzie kontrolować polskich kierowców w Europie
Bezpieczna podróż naszych dzieci w wakacje – jak o to zadbać?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Ponad 530 mld euro wydaje się w UE na zlecenia transportu towarów
Sezon urlopowy - trudny czas dla kierowców ciężarówek
Tureckie sklepy powalczą o polskich klientów - debiutują zagraniczne platformy handlowe
Alimenciarze zza kółka nie uciekną od płatności
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Myto w Niemczech – pojazdy na gaz zwolnione z opłat!
Dachser prowadzi badania nad możliwościami wykorzystania sztucznej inteligencji
Już wkrótce Czechy zmienią system myta
Padł historyczny rekord w przeładunkach Portu Gdańsk
Akademia Logistyki DHL zgromadziła rekordową liczbę uczestników
15 lat Kolei Mazowieckich
Kuehne + Nagel przejmuje kolejne spółki i rozszerza wachlarz usług
Accolade inwestuje kolejne 38 mln euro w Szczecinie
FedEx Express nagradza uczniowską firmę
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC