Dodaj ogłoszenie o pracy


Pociągiem Kolei Mazowieckich do Czeremchy na Festiwal

XXIV Festiwal Wielu Kultur i Narodów „Z wiejskiego podwórza” rozpoczyna się w piątek 19 lipca i potrwa do niedzieli 21 lipca. Koleje Mazowieckie uruchomią specjalny pociąg festiwalowy, dzięki któremu uczestnicy imprezy będą mogli dojechać do Czeremchy.

W piątek o godz. 14:40 ze stacji Warszawa Wschodnia ruszy pociąg specjalny, który dowiezie uczestników Festiwalu do Czeremchy (przyjazd o 16:58). Pociąg zatrzymuje się na następujących stacjach: Mińsk Mazowiecki (15:08), Siedlce (15:38), Siemiatycze (16:17), Nurzec (16:36). W niedzielę pociąg wyruszy w podróż powrotną z Czeremchy o godz. 21:40 (przyjazd do Warszawy Wschodniej o godz. 00:20). Uczestnicy Festiwalu nie płacą za przejazd. Szczegółowy rozkład jazdy pociągu jest dostępny na stronie www.festiwalczeremcha.pl/jak_dojechac.

Festiwal „Z wiejskiego podwórza” jest jedną z najlepszych imprez folkowych w Polsce, a jedyną tego typu na Podlasiu. To nie tylko koncerty zespołów i pokazy sztuki ludowej, to także spektakle, warsztaty rękodzielnicze ,muzyczne, taneczne, kulinarne, wystawy, pokazy filmów. Po raz czternasty w historii „Z wiejskiego podwórza” odbędzie się konkurs kulinarny na potrawę regionalną z udziałem znanych polskich kucharzy: Joanny Kuroń, Joanny Jakubiuk, Giena Mientkiewicza i Zbyszka Kmiecia.

W Czeremsze zaprezentuje się blisko 12 zespołów muzycznych z Polski, Węgier, Burkina Faso, Rumunii i Ukrainy. Piątkowe koncerty są dedykowane Puszczy Białowieskiej, a w programie imprezy, oprócz koncertów, są konferencje, kiermasze z rękodziełem i specjałami kuchni regionalnych, a także warsztaty i spotkania z twórcami.

Pełny program oraz pozostałe informacje dotyczące XXIII Festiwalu Wielu Kultur i Narodów „Z wiejskiego podwórza” dostępne są na stronie www.festiwalczeremcha.pl.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej i Gminny Ośrodek Kultury w Czeremsze, a gospodarzem znany w Polsce zespół folkowy Czeremszyna. Partnerem wydarzenia są „Koleje Mazowieckie – KM’ sp. z o.o.

(źr. Koleje Mazowieckie)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.