Dodaj ogłoszenie o pracy


GEFCO przejmuje Chronotruck - cyfrową platformę dla spedytorów i przewoźników

Grupa GEFCO, poinformowała o zakupie firmy Chronotruck, która kontaktuje spedytorów i przewoźników za pośrednictwem innowacyjnej platformy cyfrowej. Przejęcie jest elementem strategii Grupy GEFCO, opierającej się na wykorzystaniu nowych technologii w imię satysfakcji klientów oraz świadczenia w pełni cyfrowych usług odpowiadających potrzebom obecnych i przyszłych systemów logistycznych.

Założony w 2016 r. Chronotruck ma ambicje stworzyć najlepszą na rynku platformę biznesową do zamawiania transportów towarów przy jednoczesnym ograniczaniu pustych przebiegów po stronie przewoźników. Chronotruck umożliwia nawiązanie kontaktu z pobliskimi przewoźnikami. Oferuje innowacyjny pakiet usług cyfrowych, w tym natychmiastową wycenę, geotracking, potwierdzenie dostawy i e-fakturowanie. Z kolei przewoźnikom pomaga optymalizować przepływy, umożliwiając transport pobliskich ładunków, co zwiększa efektywność przewozów. Dotychczas z możliwości Chronotruck skorzystało już ponad 9 tys. klientów.
W efekcie przejęcia GEFCO wnosi do biznesu wieloletnie doświadczenie w logistyce zintegrowanej i obsłudze dużych wolumenów, a Chronotruck zapewnia niezbędną elastyczność, wiedzę techniczną i łatwą dostępność, które wpłyną na wzrost innowacyjności we współpracy z klientami. Chronotruck pozostanie niezależnym podmiotem i marką w Grupie GEFCO.
- Z przyjemnością witamy pracowników Chronotruck w naszej Grupie i cieszymy się, że dostarczane przez nich innowacje uzupełnią portfel elastycznych i inteligentnych usług GEFCO. Doświadczenie Chronotruck pozwoli nam wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów oraz ograniczyć nasz wpływ na środowisko naturalne dzięki optymalizacji załadunku ciężarówek – mówi Luc Nadal, prezes zarządu Grupy GEFCO.

- To dla nas olbrzymia szansa - podkreśla Rodolphe Allard, Prezes Chronotruck. - Do tej pory działaliśmy głównie we Francji. Dlatego z wielką satysfakcją patrzymy na możliwość wykorzystania potężnej i rozległej geograficznie sieci Grupy GEFCO. Dostarczanie naszych usług nowym klientom, czy to z branży dóbr konsumpcyjnych czy przemysłu, w połączeniu z doświadczeniem GEFCO, jest idealnym rozwiązaniem,  które przyniesie spedytorom i przewoźnikom konkretne korzyści.

(źr. GEFCO)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.