Dodaj ogłoszenie o pracy


MLP Group podwoiło poziom komercjalizacji

W pierwszej połowie br. MLP Group podpisało 22 umowy, dotyczące wynajęcia łącznie 217 tys. m2 powierzchni magazynowej w Polsce, Niemczech oraz Rumunii. Osiągnięty wynik jest ponad dwukrotnie  wyższy od poziomu sprzed roku, kiedy skomercjalizowano nieco ponad 100 tys. m2.

W pierwszej połowie 2019 r. MLP Group podpisało 22 umowy najmu, komercjalizując łącznie około 217 tys. m2 powierzchni magazynowej i biurowej w Polsce, Niemczech oraz Rumunii. Z tego blisko 122 tys. m2 powierzchni zostało wynajęte przez klientów w ramach nowo realizowanych inwestycji. Transakcje na łącznie około 95 tys. m2 dotyczyły zwiększenia wielkości wynajmowanej  powierzchni przez dotychczasowych klientów lub przedłużeń okresu najmu oraz wynajęcia przez nowych klientów istniejącej powierzchni. Skomercjalizowana w pierwszej połowie tego roku powierzchnia była ponad dwukrotnie większa niż w analogicznym okresie poprzedniego roku, kiedy wynajętych zostało nieco ponad 100 tys. m2.

Najwięcej umów obejmujących łącznie komercjalizację blisko 79 tys. m2 dotyczyło parku logistycznego MLP Unna działającego na rynku niemieckim. Pozostałe transakcje dotyczyły centrów logistycznych MLP Pruszków I, MLP Pruszków II, MLP Wrocław, MLP Lublin MLP Poznań West oraz MLP Bucharest West. - Minione półrocze było dla nas bardzo udane. Znaczącą rolę w procesie komercjalizacji odegrał rynek niemiecki. Potwierdza to skuteczną realizację naszej strategii zorientowanej na ekspansji w tym kraju oraz dalszym dynamicznym rozwoju w Polsce. Podwojenie wielkości wynajętej powierzchni w porównaniu do ubiegłego roku, który był również dla nas bardzo udany, oznacza jednocześnie kontynuowanie wieloletniego trendu wzrostu skali działania. Warto podkreślić, że ponad połowa zakontraktowanej w tym roku powierzchni obejmuje nowo budowane obiekty - podkreśliła Agnieszka Góźdź, dyrektor Działu Sprzedaży w MLP Group S.A.

(źr. MLP Group)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.