Dodaj ogłoszenie o pracy


Jak wygrać rywalizację o największe talenty?

Aż 78 proc. millenialsów uważa jakość miejsca pracy za ważny czynnik przy wyborze pracodawcy. Dlatego komfortowe biuro może okazać się najskuteczniejszym wabikiem. Trend ten dotyczy rywalizacji o wszystkie talenty, nie tylko te z generacji Y. By wyróżnić się i zyskać w oczach pracowników, firmy stawiają m.in. na atrakcyjnie zaaranżowaną przestrzeń, która gwarantuje dobre samopoczucie, redukuje stres i zwiększa produktywność. Właśnie takich biur, stworzonych z myślą o wielopokoleniowym zespole, poszukują organizatorzy konkursu OFFICE SUPERSTAR 2019. Nagrodą jest nie tylko prestiżowe wyróżnienie, ale także zaprezentowanie się potencjalnym pracownikom jako pracodawca ich marzeń.

- Według raportu CBRE, 69 proc. Millenialsów zamieniłoby inne benefity pozapłacowe na lepsze miejsce pracy. Ten wynik pokazuje, że przemyślanym designem i atmosferą panującą w biurze można bardzo skutecznie przyciągnąć talenty. Jednakże dostosowując przestrzeń należy pamiętać o potrzebach wszystkich grup wiekowych, których w 2020 r. w jednej firmie mogą pracować aż 4. Dlatego postanowiliśmy wyróżniać i promować te organizacje, które idąc z duchem czasu, tworzą aranżacje, gdzie komfortowo czuje się każde z pokoleń – mówi Natalia Wenzławska, zastępca dyrektora marketingu i komunikacji, CBRE.

Konkurs, w którym liczy się wnętrze
Jeszcze tylko przez 2 tygodnie można zgłosić swoje biuro do OFFICE SUPERSTAR 2019, konkursu na najlepsze wnętrze biurowe w Polsce. Zgłoszenia zbierane są do 26 lipca.
W konkursie może wziąć udział każdy najemca lub właściciel przestrzeni biurowej, który chce pochwalić się swoją aranżacją, a przy okazji wzmocnić wizerunek firmy jako dobrego pracodawcy i partnera w biznesie. Wystarczy wykonać trzy proste kroki: wypełnić krótki formularz rejestracyjny na stronie www.officesuperstar.pl, wybrać odpowiednie kategorie, a następnie dla każdej z nich dodać 4 zdjęcia przestrzeni wraz z krótkim opisem. Biura można zgłaszać w aż 16 kategoriach:
• 6 branż: finansowa, SSC/BPO, technologiczna, kreatywna, logistyczna i magazynowa oraz doradztwo biznesowe i prawne;
• 5 lokalizacji biura: Trójmiasto, Kraków, Wrocław, Łódź, Poznań;
• 5 rodzajów wnętrz: biuro coworkingowe, przestrzeń socjalna, sala konferencyjna, przestrzeń rekreacyjna, innowacje i technologie.
Każda firma może zgłosić swoje wnętrze do dwóch kategorii.

Niezależni eksperci ocenią biura
Zgłoszenia oceniać będą eksperci w dziedzinie nieruchomości, architektury, środowiska pracy, zarządzania zmianą i designu, tacy jak: prof. Ewa Kuryłowicz, architekt, Bogna Kietlińska, socjolog, Beata Bochińska, ekspert designu, oraz Radosław Gajda i Natalia Szcześniak, autorzy vloga „Architecture is a good idea”. Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie statuetek odbędzie się na początku października 2019 r. podczas uroczystej gali finałowej w Warszawie. Co więcej, w ramach każdego zwycięskiego projektu wyróżnienie przysługuje również architektom i projektantom.

Szczegóły konkursu, formularz zgłoszeniowy oraz regulamin znajdują się na stronie www.officesuperstar.pl

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.