Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne+Nagel podpisał umowę z wiedeńskim lotniskiem na obsługę farmaceutyków

Nowe wiedeńskie centrum obsługi produktów farmaceutycznych (Vienna Pharma Handling Center – VPHC) przystosowane jest do szybkiego i kompleksowego serwisu ładunków wrażliwych na temperaturę bezpośrednio z samolotu na transport drogowy i odwrotnie. Centrum dysponuje powierzchnią 1,6 tys. mkw.  i jest jedynym lotniskiem w Europie Środkowej, które oferuje całościowe rozwiązanie dla przesyłek farmaceutycznych i medycznych. Charakteryzuje się płynnym łańcuchem chłodniczym, szybkim procesem obsługi oraz krótszym czasem realizacji transportu lotniczego i drogowego. Lotnisko w Wiedniu zainwestowało w ten obiekt ok. 1,8 miliona euro.

Kuehne+Nagel korzysta z tej usługi jako „preferowany partner”. W ramach tego partnerstwa, operator dysponuje własnym, wyłączonym obszarem. Gwarantuje to jeszcze większą elastyczność w obsłudze produktów wrażliwych.
- Nowe centrum obsługi w Wiedniu gwarantuje krótszy czas realizacji transportu. Do 23 krajów można teraz dotrzeć w ciągu półtora dnia, a do 15 krajów - w ciągu 24 godzin. Cieszymy się, że Kuehne + Nagel opiera się na naszej elastyczności i doskonałości operacyjnej – skomentował Julian Jäger, członek zarządu (COO) Flughafen Wien AG.
 - Wszystkie usługi, takie jak pakowanie, przechowywanie, załadunek i rozładunek produktów wrażliwych mogą być wykonywane w wyłączonym obszarze. Obiekt znajduje się bezpośrednio przy płycie postojowej w bliskiej odległości od samolotów. Pozwala to na zachowanie ciągłości łańcucha chłodniczego oraz umożliwia płynny, transport w temperaturze kontrolowanej do i z samolotu, który wcześniej nie był możliwy na lotnisku w Wiedniu – powiedział Patrick Mair, manager ds. transportu lotniczego w austriackim oddziale Kuehne + Nagel:

Wiedeńskie centrum obsługi produktów farmaceutycznych zostało otwarte w grudniu 2018r i jest częścią Air Cargo Center. Ten nowoczesny obiekt zapewnia dwa oddzielne obszary o kontrolowanej temperaturze: obszar CRT (Controlled Room Temperature) o powierzchni 1,6 tys. mkw. do obsługi farmaceutyków w temperaturze 15 - 25°C i dodatkowe 153 mkw. na magazynowanie i pakowanie przesyłek w temperaturze 2 - 8°C. Centrum VPHC obsługuje wyłącznie wrażliwe na temperaturę produkty farmaceutyczne.

(źr. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.