Dodaj ogłoszenie o pracy


PEKAES uruchamia kolejną linię drobnicową – na trasie Polska-Francja

PEKAES intensywnie rozwija swoje usługi drobnicowe. Po otwarciu w tym roku nowego połączenia z Ukrainą, firma uruchomiła kolejny serwis na trasie Polska-Francja.
Operator konsekwentnie realizuje swoje plany związane z rozwojem dystrybucji drobnicowej na terenie Europy. Ostatnie zmiany w sieci drobnicowej PEKAES pozwolą na jeszcze szybszą dystrybucję przesyłek z terminali zlokalizowanych w Paryżu, Strasburgu i Lyonie. Dzięki elektronicznej wymianie danych możliwe jest bieżące śledzenie drogi przesyłek.

– Zmiany w harmonogramie międzynarodowych linii drobnicowych to efekt regularnie rosnącego wolumenu dostaw do Francji. Dzięki nowym połączeniom skrócił się czas dostaw przesyłek. W eksporcie oferujemy obecnie trzy bezpośrednie połączenia w tygodniu, natomiast w imporcie aż cztery. Docelowo planujemy wprowadzić codzienne połączenia do Francji – mówi Marek Tkaczyk, dyrektor sieci międzynarodowej PEKAES.

Od kilku lat wymiana handlowa pomiędzy Polską a Francją stale wzrasta. Według danych GUS, Francja należy do głównych partnerów handlowych Polski, zajmując czwartą pozycję na liście najważniejszych rynków eksportowych Polski na świecie. PEKAES najczęściej dostarcza do Francji takie artykuły jak: opakowania, części zamienne do różnego typu urządzeń, zaś do Polski − głównie tzw. artykuły luksusowe, spożywcze oraz urządzenia i osprzęt dla przemysłu.

Obecnie operator posiada 17 partnerów zagranicznych, z którymi obsługuje wszystkie kluczowe kraje Europy. Firma sukcesywnie rozwija sieć połączeń międzynarodowych, uruchamiając kolejne trasy oraz zwiększając częstotliwość linii. W ostatnim czasie uruchomiono m.in. trzy codzienne linie obsługujące przewozy pomiędzy Polską a Niemcami, codzienne połączenia drobnicowe z Austrią, Rumunią, Czechami i Słowacją, jak również nowe połączenia ze Szwajcarią, Holandią i Ukrainą. Zwiększono również częstotliwość wyjazdów eksportowych na południe Europy.

(źr. PEKAES)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.