Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowa agencja celna Rusak Business Services na granicy wschodniej

Dorohusk – Jagodzin to drogowe przejście graniczne, na którym Rusak Business Services otworzył swój nowy oddział. Przejście to, łączące Europę Zachodnią z Kijowem, odnotowuje największy ruch na granicy Polski z Ukrainą. Od kilku lat to najbardziej obciążone drogowe przejście graniczne na polskim odcinku wschodniej granicy Unii Europejskiej.

W odróżnieniu od innych dużych przejść granicznych, w Dorohusku działało jak dotąd zaledwie 5 agencji celnych (dla porównania, w samej Korczowej, w której ruch jest znacznie mniejszy, działa 11 agencji celnych). Odpowiadając na zapotrzebowanie rynku, firma Rusak Business Services uruchomiła tam swoje kolejne biuro. Warto dodać, iż firma posiada w Dorohusku-Berdyszczach własne miejsce uznane do procedury uproszczonej, dzięki czemu ma możliwość dokonywania odpraw ostatecznych w eksporcie i imporcie całodobowo przez 7 dni w tygodniu. Nowe biuro posiada również możliwość obsługiwania przesyłek kolejowych na magistrali kolejowej Kijów – Warszawa, na Kolejowym Przejściu Granicznym Dorohusk – Jagodzin. Biuro rozpocznie swoją działalność z początkiem lipca 2019 r.

Rusak Business Services (Grupa Rusak) to jedna z polskich firm działających w zakresie obsługi celnej. Działania agencji koncentrują się w dwóch głównych obszarach: outsourcingu obsługi celnej i trade compliance. Firma posiada certyfikat AEO (Authorised Economic Operator), a także wdrożony system jakości wg norm ISO. Obecnie ma ponad 20 oddziałów w Polsce, punkty obsługi składów celnych oraz podatkowych, a także szereg miejsc uznanych dla procedury uproszczonej.

(źr. Rusak Business Services)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.