Dodaj ogłoszenie o pracy


Emirates SkyCargo zwiększa możliwości przewozu farmaceutyków

Linie Emirates SkyCargo rozbudowały infrastrukturę i zwiększyły możliwości przewozu produktów farmaceutycznych wrażliwych na temperatury. Przewoźnik rozpoczął obsługę tych towarów w nowym, specjalistycznym terminalu w Chicago. Obiekt przeznaczony specjalnie do magazynowania i przeładunków leków zajmuje powierzchnię przeszło tysiąc metrów kwadratowych z możliwością dalszej rozbudowy.

Nowy terminal zapewnia całkowitą ochronę leków dzięki temperaturze kontrolowanej w procesie przyjęcia, kompletacji i segregacji, składowania i operacji na rampie załadunkowej. Roczna przepustowość terminala to 15 tys. ton przesyłek farmaceutycznych. W terminalu znajdują się strefy temperatury kontrolowanej w zakresie od 2 do 8 oraz od 15 do 25 stopni Celsjusza. Dzięki bliskiej odległości między terminalem a rampą załadunkową udało się ograniczyć czas załadunku towarów na pokład samolotu.
Nowy magazyn w Chicago jest częścią szerszej strategii Emirates SkyCargo polegającej na wzmocnieniu ochrony produktów medycznych wrażliwych na temperatury nie tylko w porcie macierzystym w Dubaju, ale także na całej trasie przewozu. Bazując na sukcesie korytarzy farmaceutycznych wprowadzonych w styczniu 2018 r., przewoźnik rozszerzył swoją początkową sieć z 12 do 20 stacji farmaceutycznych.

Emirates SkyCargo odnawia też certyfikat GDP na operacje w hubie lotniskowym w Dubaju. W tym roku operacje przewoźnika w zakresie przewozu leków na terenie Dubaju, w tym całodobowe połączenie ciężarowe między terminalami na lotniskach Dubai International i Dubai World Central, uzyskały certyfikat zgodności z wytycznymi dotyczącymi dobrej praktyki dystrybucyjnej (GDP) UE. Firma po raz pierwszy uzyskała certyfikat w 2016 r., odnawiając go w 2017 i 2018 r. W tym roku linie zostały poddane drobiazgowemu audytowi przez towarzystwo Bureau Veritas, w trakcie którego obiekty i procesy stosowane przy obsłudze produktów farmaceutycznych przeszły gruntowną ewaluację. Linie Emirates SkyCargo dysponują największym wielolotniskowym węzłem komunikacyjnym z certyfikatem GDP w Dubaju, który zajmuje łącznie ponad 8,6 tys. mkw. powierzchni do składowania i przeładunku leków. W roku finansowym 2018/19 przewoźnik przetransportował ponad 75 tys. ton leków.

(źr. Emirates SkyCargo)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.