Dodaj ogłoszenie o pracy


Estafeta nowym partnerem GLS w Ameryce

Grupa GLS zwiększyła swoje wpływy w Ameryce Północnej dzięki nowemu partnerowi. Od czerwca 2019 Estafeta Mexicana, S.A. DE C.V. (Estafeta) będzie doręczać paczki GLS w Meksyku, a w kolejnym etapie także przekazywać przesyłki sieci GLS na rynek europejski, kanadyjski i amerykański.

Estafeta jest drugim co do wielkości dostawcą usług logistycznych, kurierskich i paczkowych w Meksyku i obejmuje rozbudowaną siecią i ponad 6500 pracownikami piąty co do wielkości kraj w obu Amerykach. Infrastruktura firmy składa się z 3 sortowni i 57 centrów operacyjnych. Do transportu wykorzystywanych jest 6 samolotów i 3600 pojazdów.
- Dzięki współpracy z firmą Estafeta nasi klienci w Europie i Ameryce Północnej skorzystają z nowoczesnej i wydajnej sieci w Meksyku, uzupełniając tym samym naszą dotychczasową działalność w USA i Kanadzie - powiedział Saadi Al-Soudani, Managing Director International w GLS. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego partnerstwa, ponieważ z Ameryką Północną i Europą połączymy największe światowe regiony handlowe.

- Z zadowoleniem przyjmujemy współpracę z GLS, ponieważ jesteśmy pewni, że współpracując będziemy w stanie zapewnić naszym klientom jeszcze bardziej konkurencyjne rozwiązania na rynku europejskim - powiedział Ingo Babrikowski, dyrektor generalny w Estafeta.

(źr. GLS)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.