Dodaj ogłoszenie o pracy


Frigo Logistics rozbudowuje magazyn w Radomsku

30 maja ruszyła rozbudowa magazynu Frigo Logistics w Radomsku. Prace budowlane obejmują rozbudowę hali magazynowej, części biurowej oraz parkingu dla samochodów osobowych. Generalnym wykonawcą projektu jest japońska korporacja budowlana Kajima Poland.

Do hali magazynowej dobudowana zostanie strefa „odkładczo dystrybucyjna” o powierzchni 1,5  tys. mkw., do której będą trafiały palety po zakończonym procesie kompletacji. Powstanie nowej strefy pozwoli ograniczyć dystans, jaki paleta aktualnie pokonuje od momentu zakończenia pickingu do załadunku na auto dystrybucyjne. Rozwiązanie ma na celu skrócenie czasu realizacji zamówienia oraz zminimalizowanie ilości wykonywanych czynności przez pracownika magazynowego od rozpoczęcia kompletacji aż do dostawy towaru końcowemu odbiorcy. W nowej strefie jak w całym magazynie zostaną zastosowane technologie, które pomagają dbać o środowisko naturalne min. oświetlenie LED czy system chłodzenia amoniakiem.

Projekt ma na celu udoskonalanie procesu obsługi zamówień klientów, które są ważnym elementem współpracy z producentami, dystrybutorami oraz sześcioma wiodącymi sieciami handlowymi w Polsce, dla których obecnie Frigo Logistics jest magazynem centralnym.

Zakończenie prac budowlanych, a tym samym oddanie nowych powierzchni magazynowych oraz biurowych do pełnej dyspozycji pracowników Frigo Logistics, planowane jest na 12 listopada 2019.

(źr. Frigo Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.