Dodaj ogłoszenie o pracy


ID Logistics rozszerza współpracę z Volkswagenem

Grupa ID Logistics przedłużyła umowę z producentem samochodów Volkswagen w Hiszpanii. Rozszerza ona zakres dotychczasowej współpracy w obszarze zarządzania usługami logistycznymi w zakładzie produkcyjnym w Landaben w regionie Nawarry. Volkswagen Navarre, który produkuje samochody marki Polo, w styczniu tego roku uruchomił produkcję nowego modelu T-Cross. Przewiduje się, że do końca roku z linii produkcyjnej zjedzie ponad 320 tys. pojazdów.

ID Logistics zarządza procesami logistycznymi w systemie tzw. supermarketu w Budynku 2 zakładu Volkswagena w Nawarze od lipca 2009 roku, kiedy rozpoczęto produkcję Polo A05. System ten, stanowiący podstawę logistyki w hiszpańskiej fabryce, był przez lata dostosowywany do nowych modeli samochodów i zmieniających się wymogów produkcyjnych. Ulepszane były zwłaszcza systemy wspomagania walidacji i kompletacji, wprowadzono także samojezdne pojazdy (AGV) do przewożenia komponentów wewnątrz budynku i linii montażu końcowego.
Zgodnie z umową, ID Logistics uruchomi teraz magazyn komponentów o wysokim obrocie o powierzchni 18 tys. mkw., z ograniczoną liczbą SKU i niskim poziomie zapasów. Operacje wewnętrzne obejmą rozładunek towarów, obsługę procesów przyjęcia oraz składowania ich w odpowiedniej części magazynu. Łączna ilość otrzymanych ładunków rocznie ma przekroczyć 500 tys. Operator będzie kierował przepływami materiałów we właściwe kanały dystrybucji wewnątrzzakładowej, w tym na podmontaże, transfery i strefy sekwencyjne poszczególnych grup komponentów. Finalnie wszystkie przygotowane komponenty, podmontaże i sekwencje będą kierowane na linę montażową, gwarantując ciągłość operacji. Javier Echenique, dyrektor generalny ID Logistics Iberia, mówi: „Nasza współpraca z Volkswagenem Navarre rozpoczęła się w 1991 roku. Od tego czasu ściśle współpracujemy przy zarządzaniu dużą częścią logistyki produkcji dla kolejnych generacji samochodów. Doświadczenie w obsłudze sektora motoryzacji jest szczególnie istotne ze względu na wymóg stosowania specjalistycznych rozwiązań z zakresu logistyki, co z kolei czyni dostawcę usług logistycznych integralną częścią procesu produkcyjnego”. ID Logistics posiada centrum logistyczne, w którym odbywa się podmontaż i sekwencjonowanie komponentów dostarczanych przez dostawców Tier 1, ulokowanych zaledwie 200 m od zakładu.
- Rozpoczęcie każdego nowego procesu, takiego jak uruchomienie produkcji kolejnego modelu, wymaga wcześniejszej współpracy z dostawcą usług logistycznych, pozwalającej na ustalenie przepływów logistycznych w zakładzie, wdrożenie systemów IT podnoszących efektywność operacji oraz partnerstwa we współpracy. To gwarantuje sukces zarówno procesu jak i uruchomienia produkcji nowego modelu samochodu. Zespół ID Logistics, odpowiadający za operacje i inżynierię, zapewnił nam pełne wsparcie w tym zakresie. Szczególnie skorzystaliśmy z jego doświadczenia w poszukiwaniu i wdrażaniu udoskonaleń we wszystkich ogniwach łańcucha. Mamy duże oczekiwania oraz wymagania co do standardów jakości i jesteśmy pewni, że ID Logistics, dzięki swoim możliwościom, pomoże nam je osiągnąć – powiedział Alfonso Eslava, dyrektor logistyki zakładu Volkswagen Navarre.

(źr. ID Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.