Dodaj ogłoszenie o pracy


DPD Strefa Paczki w strukturach DPD Polska

30 kwietnia 2019 r. nastąpiło połączenie prawne spółek DPD Strefa Paczki oraz DPD Polska sp. z o.o. Działanie to ma na celu przyspieszenie rozwoju grupy kapitałowej DPD Polska.

Spółka DPD Strefa Paczki należąca do grupy kapitałowej DPD Polska sp. z o.o. była dotychczasowym operatorem sieci punktów nadań i odbiorów DPD Pickup. Celem połączenia jest ujednolicenie procedur i systemów operacyjnych, wdrożenie nowych narzędzi IT usprawniających  nadania i płatności w sieci Pickup, a także usprawnienie procesów obsługi klienta.
Zgodnie z art. 492 § 1 ust. 1 Kodeksu spółek handlowych, nastąpiło przeniesienie całego majątku DPD Strefa Paczki na spółkę DPD Polska sp. z o.o. jako spółki  przejmującej. Z chwilą wpisu połączenia do rejestru, DPD Polska sp. z o.o., wstąpiła we wszystkie prawa i obowiązki spółki przejmowanej i jest następcą prawnym i kontynuatorem działalności, praw i zobowiązań firmy DPD Strefa Paczki. Wszelkie umowy zawarte przez DPD Strefa Paczki pozostają w mocy, a ich stroną staje się DPD Polska sp. z o.o.
Sieć punktów nadań i odbiorów DPD Pickup powstała w listopadzie 2016 roku w wyniku włączenia sieci DPD Strefa Paczki do międzynarodowej struktury Pickup. Dziś liczy ona ponad 42 tys. punktów zlokalizowanych w 26 krajach Europy. W Polsce na sieć DPD Pickup składa się obecnie ponad 2,2 tys. placówek.

(źr. DPD Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.