Dodaj ogłoszenie o pracy


FM Logistic otwiera centrum dystrybucji w Wietnamie

FM Logistic uruchamia, warty 30 mln USD, magazyn i centrum dystrybucji w Bac Ninh, 20 km od Hanoi, chcąc wykorzystać szybki wzrost na rynku outsourcingu logistycznego w Wietnamie.

Gotowy obiekt, zaprojektowany z myślą o dużej liczbie klientów, ma zatrudniać około 300 osób oraz zapewniać 52 gtys. Mkw. (560 tys. stóp kwadratowych) powierzchni magazynowej, która pomieści aż do 70 tys. palet. Zakończenie pierwszej fazy (21 tys. mkw.) jest przewidywane na wiosnę 2020 roku. Ambasador Francji w Wietnamie, Bertrand Lortholary, ma zaszczycić swoją obecnością ceremonię otwarcia. Wśród klientów zainteresowanych centrum dystrybucji w Bac Ninh znajduje się Brenntag, światowy lider dystrybucji produktów chemicznych.
- Po roku satysfakcjonującej współpracy z FM Logistic w Bac Ninh postanowiliśmy rozszerzyć współpracę na produkty wymagające kontrolowanej temperatury. Nowe centrum dystrybucji zapewni nam więcej przestrzeni na znaczący wzrost - mówi Vuong Le Minh, senior manager do spraw łańcucha dostaw dla Brenntag Vietnam.
Popyt na logistykę w Wietnamie wzrasta, jako że jest to jedna z najszybciej rosnących gospodarek na świecie. W 2018 roku odnotowano tu wzrost PKB rzędu 7 proc. Coraz większa produkcja krajowa, wzrost wynagrodzeń i konsumpcji, młoda populacja oraz rozkwit sektora e-commerce również mają swój udział w rozwoju wietnamskiego rynku logistyki. Jest to także okazja dla międzynarodowych dostawców usług 3PL, którzy zapewniają szeroki asortyment usług logistycznych oraz transport na ostatnim etapie dostawy do odbiorcy.
- Magazyn i centrum dystrybucji w Bac Ninh wspomogą rozwój firm z sektora spożywczego, detalicznego, FMCG, przemysłowego i kosmetycznego na szybko rozwijającym się rynku wietnamskim. Zwiększy to również przestrzeń magazynową FM Logistic w Wietnamie prawie dziesięciokrotnie i to w chwili, kiedy istnieje ogromny popyt na najwyższej klasy usługi magazynowe. To potwierdza naszą chęć inwestowania na rynku wietnamskim - mówi Hamza Harti, dyrektor zarządzający FM Logistic w Wietnamie.
Obiekt został zaprojektowany przez siostrzaną spółkę FM Logistic, NG Concept, i ma zapewniać obsługę szerokiego asortymentu produktów, w tym również tych wrażliwych na temperaturę, produktów szybkozbywalnych, urządzeń elektronicznych, części zamiennych oraz produktów niebezpiecznych. Usługi oferowane w magazynie będą obejmowały przechowywanie (niezależnie od wymogów w zakresie temperatury), obsługę, co-packing (lub usługi dodatkowe, gdyż pod taką nazwą funkcjonują w Wietnamie) oraz dystrybucję. Optymalizacja przepływu w obiekcie oraz poza nim sprawia, że nadaje się on do współczesnych wymagających operacji detalicznych.
Od maja 2019 roku FM Logistic uruchamia też wynajętą powierzchnię magazynową (6.500 metrów kwadratowych) w An Phu, Binh Duong, niecałe 30 km na północ od Ho Chi Minh.
Spółka rozpoczęła działalność w Wietnamie w sierpniu 2017 roku. W roku 2018 zaczęła świadczyć ogólnokrajowe usługi transportowe, we współpracy z siecią partnerów.

(źr. FM Logistic)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.