Dodaj ogłoszenie o pracy


PEKAES otworzył nowy terminal w Kielcach

PEKAES, otworzył nowoczesny terminal dystrybucyjny w Kielcach. Po Białymstoku, to kolejny obiekt uruchomiony w tym roku, który wzmacnia sieć dystrybucyjną firmy. Nowy terminal poszerza skalę operacji spółki w tej części kraju, zapewniając szybką i płynną obsługę jeszcze większego potoku przesyłek krajowych i międzynarodowych.

Firma konsekwentnie realizuje strategię wzrostu w segmencie usług drobnicowych i intermodalnych. Nowoczesny terminal w Kielcach jest ważnym ogniwem w procesie dystrybucji przesyłek krajowych i międzynarodowych. Obiekt został dostosowany do potrzeb firmy już na etapie jego budowy. W efekcie powstała nowoczesna przestrzeń biurowa oraz przestronna i funkcjonalna powierzchnia dystrybucyjna w formacie xdock.

–  Nasze działania koncentrują się na nieustannym doskonaleniu procesów operacyjnych i zapewnieniu naszym Klientom najwyższej jakości usług. Dzięki nowej, dogodnej lokalizacji kieleckiego terminala, będziemy mogli jeszcze sprawniej realizować usługi przeładunku i transportu do kluczowych dla naszych Klientów punktów w kraju i zagranicą. Przed nami kolejne wyzwania – jeszcze w tym roku zaplanowana jest dalsza rozbudowa sieci terminali drobnicowych PEKAES. – stwierdza Maciej Bachman, prezes zarządu PEKAES.

Kielce przyciągają inwestorów lokalizacją i dogodnym węzłem komunikacyjnym. Terminal operatora i nowa siedziba kieleckiego oddziału firmy znajdują się przy ulicy Malików 151, w bliskim sąsiedztwie drogi ekspresowej S7 i DK74 oraz w pobliżu hal wystawienniczych Targów Kielce. Grupa PEKAES dysponuje obecnie siecią 19 krajowych terminali dystrybucyjnych, które znajdują się w Białymstoku, Bydgoszczy, Czechowicach-Dziedzicach, Gdyni, Kielcach, Koszalinie, Krakowie, Legnicy, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Sosnowcu, Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu, i Zielonej Górze.

(źr. PEKAES)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.