Konto pracodawcy


CHEP drugą najbardziej zrównoważoną firmą na świecie

Brambles, firma zajmująca się logistyką łańcucha dostaw, działająca głównie pod marką CHEP, została uznana przez amerykański magazyn Barrons drugą najbardziej zrównoważoną firmą na świecie, ustępując jedynie Accenture, globalnej firmie świadczącej usługi w obszarach strategy, consulting, digital, technology i operations.

Barrons, amerykański tygodnik publikowany przez Dow Jones & Company, wraz z Calvert Research and Management, wzięli pod lupę 1000 największych przedsiębiorstw publicznych pod względem wartości rynkowej na 24 rynkach rozwiniętych (z wyłączeniem USA) i ocenili je wykorzystując ten sam proces oceny w pięciu kategoriach interesariuszy, które są używane do uszeregowania listy w Stanach Zjednoczonych. Brambles zyskało uznanie firmy Calvert Research za zrównoważone pozyskiwanie zasobów i wydajność pracy. Według firmy badawczej: „Brambles przeprowadza ankiety zaangażowania pracowników i wykorzystuje poufne informacje zwrotne w celu usprawnienia działalności operacyjnej. Zapewnia także szkolenia online i indywidualny coaching dla pracowników oraz ma w ofercie pionierskie palety wykonane z odpadów”.
Ponadto, piąty rok z rzędu Brambles utrzymał w swojej branży wiodącą pozycję w rankingach ESG prowadzonych przez MSCI (Morgan Stanley Capital International). Badanie MSCI ESG dostarcza dane w najwyższym standardzie „Gold Standard” i jest używane przez 46 spośród 50 najlepszych menedżerów aktywów i ponad 1200 inwestorów na świecie. W raporcie MSCI stwierdzono, że: „Brambles wciąż pozostaje liderem branży pod względem istotnych ryzyk ESG, demonstrując zaangażowanie w zrównoważony rozwój poprzez kompleksowe programy dotyczące wszystkich kluczowych kwestii, w zakresie których oceniamy branżę”.

Brambles w zestawieniu z branżowymi konkurentami w sektorze usług komercyjnych i dostawczych osiągnął najlepsze wyniki w zakresie najbardziej istotnych zagrożeń związanych z ESG i możliwości zarządzania ryzykiem. W 2018 r. 99,4 proc. drewna pochodziło z certyfikowanych źródeł, co zbliżyło firmę do celu na 2020 r. wynoszącego 100 proc. Brambles zostało uznane za jedną z sześciu na świecie firm przodujących w walce z wylesianiem w łańcuchu dostaw przez CDP, brytyjską organizację non-profit, której celem jest analizowanie skutków zmian klimatu dla głównych światowych spółek giełdowych. W ubiegłym roku firma Brambles została uznana za jedno z dwóch czołowych przedsiębiorstw według indeksu Dow Jones Sustainability Index (DJSI) w kategorii usług komercyjnych i rynku dostaw. To był piąty rok z rzędu, w którym Brambles zostało uwzględnione w DJSI. Promując najwyższe standardy z zakresu zrównoważonej działalności korporacyjnej, DJSI jest pierwszym, globalnym rankingiem najlepszych firm pod względem zrównoważonego funkcjonowania. Powstaje w oparciu o sprawdzoną metodologię indeksowania S&P Dow Jones oraz analizę RobecoSAM, w której stosuje się finansowo istotne czynniki środowiskowe, społeczne i biznesowe.

The 20 Most Sustainable International Companies: https://www.barrons.com/articles/the-20-most-sustainable-international-companies-51549658423 

kobiety w logistyce
Coraz więcej kobiet w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego
Bądźmy Sobą – o różnorodności i wartościach na 8. FORUM KOBIET W LOGISTYCE
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Zmiany w transporcie lekkim – czyli busy na europejskich drogach
Pracownicze Plany Kapitałowe w 10 pytaniach i odpowiedziach
Niższa stawka PIT od 1 października a rok podatkowy
Nowe zasady wystawiania faktur – NIP na paragonie
Zmiany w drogowych kontrolach technicznych
Ubezpieczenie cargo – co powinieneś wiedzieć?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
O kosztach budowy dróg – ile za ile?
Unia zaprzecza sama sobie i stawia cele nie do spełnienia
Dostawa alkoholi a wyzwania w okresie przedświątecznym - komentarz eksperta
Pakiet mobilności nie do zatrzymania?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Opłaty drogowe w Serbii można już rozliczać metodą post-pay
Media Expert otwiera magazyn cross-dockowy w MMP Bydgoszcz
LPP uruchomiło magazyn e-commerce w Rumunii
GLS stawia na ekologiczne pojazdy
GLS Poland partnerem WTS Sparta
Linie Emirates przewiozły już 46 mln ton cargo z/do Warszawy
Komunikacja międzykulturowa na 25-lecie WISTA Poland
Volvo Trucks działa już 25 lat na polskim rynku
Poczta Polska tworzy coraz więcej miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC