Konto pracodawcy


CHEP drugą najbardziej zrównoważoną firmą na świecie

Brambles, firma zajmująca się logistyką łańcucha dostaw, działająca głównie pod marką CHEP, została uznana przez amerykański magazyn Barrons drugą najbardziej zrównoważoną firmą na świecie, ustępując jedynie Accenture, globalnej firmie świadczącej usługi w obszarach strategy, consulting, digital, technology i operations.

Barrons, amerykański tygodnik publikowany przez Dow Jones & Company, wraz z Calvert Research and Management, wzięli pod lupę 1000 największych przedsiębiorstw publicznych pod względem wartości rynkowej na 24 rynkach rozwiniętych (z wyłączeniem USA) i ocenili je wykorzystując ten sam proces oceny w pięciu kategoriach interesariuszy, które są używane do uszeregowania listy w Stanach Zjednoczonych. Brambles zyskało uznanie firmy Calvert Research za zrównoważone pozyskiwanie zasobów i wydajność pracy. Według firmy badawczej: „Brambles przeprowadza ankiety zaangażowania pracowników i wykorzystuje poufne informacje zwrotne w celu usprawnienia działalności operacyjnej. Zapewnia także szkolenia online i indywidualny coaching dla pracowników oraz ma w ofercie pionierskie palety wykonane z odpadów”.
Ponadto, piąty rok z rzędu Brambles utrzymał w swojej branży wiodącą pozycję w rankingach ESG prowadzonych przez MSCI (Morgan Stanley Capital International). Badanie MSCI ESG dostarcza dane w najwyższym standardzie „Gold Standard” i jest używane przez 46 spośród 50 najlepszych menedżerów aktywów i ponad 1200 inwestorów na świecie. W raporcie MSCI stwierdzono, że: „Brambles wciąż pozostaje liderem branży pod względem istotnych ryzyk ESG, demonstrując zaangażowanie w zrównoważony rozwój poprzez kompleksowe programy dotyczące wszystkich kluczowych kwestii, w zakresie których oceniamy branżę”.

Brambles w zestawieniu z branżowymi konkurentami w sektorze usług komercyjnych i dostawczych osiągnął najlepsze wyniki w zakresie najbardziej istotnych zagrożeń związanych z ESG i możliwości zarządzania ryzykiem. W 2018 r. 99,4 proc. drewna pochodziło z certyfikowanych źródeł, co zbliżyło firmę do celu na 2020 r. wynoszącego 100 proc. Brambles zostało uznane za jedną z sześciu na świecie firm przodujących w walce z wylesianiem w łańcuchu dostaw przez CDP, brytyjską organizację non-profit, której celem jest analizowanie skutków zmian klimatu dla głównych światowych spółek giełdowych. W ubiegłym roku firma Brambles została uznana za jedno z dwóch czołowych przedsiębiorstw według indeksu Dow Jones Sustainability Index (DJSI) w kategorii usług komercyjnych i rynku dostaw. To był piąty rok z rzędu, w którym Brambles zostało uwzględnione w DJSI. Promując najwyższe standardy z zakresu zrównoważonej działalności korporacyjnej, DJSI jest pierwszym, globalnym rankingiem najlepszych firm pod względem zrównoważonego funkcjonowania. Powstaje w oparciu o sprawdzoną metodologię indeksowania S&P Dow Jones oraz analizę RobecoSAM, w której stosuje się finansowo istotne czynniki środowiskowe, społeczne i biznesowe.

The 20 Most Sustainable International Companies: https://www.barrons.com/articles/the-20-most-sustainable-international-companies-51549658423 

kobiety w logistyce
Bądźmy Sobą – o różnorodności i wartościach na 8. FORUM KOBIET W LOGISTYCE
Poznajcie laureatki tytułu „Kobieta w Logistyce 2018”
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Wyjęcie karty z tachografu – kiedy kierowca może to zrobić?
Europejski Urząd ds. Pracy - będzie kontrolować polskich kierowców w Europie
Bezpieczna podróż naszych dzieci w wakacje – jak o to zadbać?
Dobre auto z drugiej ręki – jak je rozpoznać w gąszczu ofert?
Jak skutecznie zarządzać „ogonem zakupowym”? - case study
Jakie są prawa i obowiązki pracowników przy kontrolach zwolnień lekarskich
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Tureckie sklepy powalczą o polskich klientów - debiutują zagraniczne platformy handlowe
Alimenciarze zza kółka nie uciekną od płatności
Co raz mniej upadłości firm – w maju 2019 spadek o 4,5 proc.
Przejścia graniczne pod kontrolą - NIK zbiera opinie internautów
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
FM Logistic ogłasza wyniki za rok 2018/19
Dachser otworzył kolejny oddział w Azji Południowej
Accolade zapowiada budowę kolejnych powierzchni magazynowych w Polsce
M7 przejęło Eurologis Centrum Logistyczne
Poczta Polska testuje RFID w identyfikacji przesyłek
Agility partnerem logistycznym wyścigów Porsche Carrera Cup Asia
FM Logistic rozbuduje dla Polpharmy swoje największe centrum dystrybucji farmaceutyk ...
Wyróżnienie dla ID Logistics w 24. Rankingu Firm TSL
JYSK zwiększa powierzchnię magazynową do 80 tys.mkw
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC