Dodaj ogłoszenie o pracy


CHEP drugą najbardziej zrównoważoną firmą na świecie

Brambles, firma zajmująca się logistyką łańcucha dostaw, działająca głównie pod marką CHEP, została uznana przez amerykański magazyn Barrons drugą najbardziej zrównoważoną firmą na świecie, ustępując jedynie Accenture, globalnej firmie świadczącej usługi w obszarach strategy, consulting, digital, technology i operations.

Barrons, amerykański tygodnik publikowany przez Dow Jones & Company, wraz z Calvert Research and Management, wzięli pod lupę 1000 największych przedsiębiorstw publicznych pod względem wartości rynkowej na 24 rynkach rozwiniętych (z wyłączeniem USA) i ocenili je wykorzystując ten sam proces oceny w pięciu kategoriach interesariuszy, które są używane do uszeregowania listy w Stanach Zjednoczonych. Brambles zyskało uznanie firmy Calvert Research za zrównoważone pozyskiwanie zasobów i wydajność pracy. Według firmy badawczej: „Brambles przeprowadza ankiety zaangażowania pracowników i wykorzystuje poufne informacje zwrotne w celu usprawnienia działalności operacyjnej. Zapewnia także szkolenia online i indywidualny coaching dla pracowników oraz ma w ofercie pionierskie palety wykonane z odpadów”.
Ponadto, piąty rok z rzędu Brambles utrzymał w swojej branży wiodącą pozycję w rankingach ESG prowadzonych przez MSCI (Morgan Stanley Capital International). Badanie MSCI ESG dostarcza dane w najwyższym standardzie „Gold Standard” i jest używane przez 46 spośród 50 najlepszych menedżerów aktywów i ponad 1200 inwestorów na świecie. W raporcie MSCI stwierdzono, że: „Brambles wciąż pozostaje liderem branży pod względem istotnych ryzyk ESG, demonstrując zaangażowanie w zrównoważony rozwój poprzez kompleksowe programy dotyczące wszystkich kluczowych kwestii, w zakresie których oceniamy branżę”.

Brambles w zestawieniu z branżowymi konkurentami w sektorze usług komercyjnych i dostawczych osiągnął najlepsze wyniki w zakresie najbardziej istotnych zagrożeń związanych z ESG i możliwości zarządzania ryzykiem. W 2018 r. 99,4 proc. drewna pochodziło z certyfikowanych źródeł, co zbliżyło firmę do celu na 2020 r. wynoszącego 100 proc. Brambles zostało uznane za jedną z sześciu na świecie firm przodujących w walce z wylesianiem w łańcuchu dostaw przez CDP, brytyjską organizację non-profit, której celem jest analizowanie skutków zmian klimatu dla głównych światowych spółek giełdowych. W ubiegłym roku firma Brambles została uznana za jedno z dwóch czołowych przedsiębiorstw według indeksu Dow Jones Sustainability Index (DJSI) w kategorii usług komercyjnych i rynku dostaw. To był piąty rok z rzędu, w którym Brambles zostało uwzględnione w DJSI. Promując najwyższe standardy z zakresu zrównoważonej działalności korporacyjnej, DJSI jest pierwszym, globalnym rankingiem najlepszych firm pod względem zrównoważonego funkcjonowania. Powstaje w oparciu o sprawdzoną metodologię indeksowania S&P Dow Jones oraz analizę RobecoSAM, w której stosuje się finansowo istotne czynniki środowiskowe, społeczne i biznesowe.

The 20 Most Sustainable International Companies: https://www.barrons.com/articles/the-20-most-sustainable-international-companies-51549658423 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.