Dodaj ogłoszenie o pracy


Grupa Fracht otwiera nowe oddziały w Afryce

Grupa Fracht wzmacnia swoją obecność na afrykańskim rynku usług TSL. W tym roku firma rozpoczęła działalność w kolejnych krajach Afryki Zachodniej i Środkowej – Senegalu, Wybrzeżu Kości Słoniowej i Kamerunie. Nowe biura będą realizować dostawy także dla klientów w sąsiadujących krajach, co znacznie zwiększa zasięg obsługi klientów Grupy Fracht na tym kontynencie.

Uruchomienie nowych oddziałów Grupy Fracht w Zachodniej i Środkowej Afryce jest kolejnym etapem wdrażania strategii rozwoju ukierunkowanej na wzmocnienie obecności firmy na tym kontynencie. W 2018 roku operator przejął belgijską firmę logistyczną Polytra, specjalizującą się w obsłudze rynku afrykańskiego. W wyniku tej fuzji sieć logistyczna Grupy Fracht powiększyła się o Kongo, Tanzanię, Zambię oraz RPA. Kolejnym krokiem było otwarcie nowych placówek w Rwandzie, Burundi i Kenii, a w tym roku w Kamerunie, Senegalu i Wybrzeżu Kości Słoniowej.
- Dla polskiego przemysłu Afryka jest perspektywicznym kierunkiem rozwoju. Jednak z punktu widzenia obsługi logistycznej, to rynek bardzo wymagający, kluczowe znaczenie ma dobrze rozbudowana sieć lokalnych oddziałów, gwarantująca znajomość miejscowego prawa, infrastruktury i obyczajów. Uruchomienie nowych oddziałów Grupy Fracht i tym samym wzmocnienie naszej obecności w tej części Afryki to bardzo dobra wiadomość. Organizując dostawy dla klientów, z pewnością skorzystamy ze wsparcia i dużego doświadczenia lokalnych zespołów – podsumowuje Jarosław Jankowski, dyrektor ds. rozwoju, Fracht FWO Polska.
Fracht Ivory Coast
Siedziba główna oddziału Grupy Fracht na Wybrzeżu Kości Słoniowej mieści się w Abidżan największym mieście i głównym ośrodku gospodarczym tego kraju. Tu znajduje się międzynarodowy port lotniczy i główny port morski, co ma kluczowe znaczenie dla efektywnej obsługi transportów międzynarodowych. Abidżański zespół Fracht Ivory Coast tworzą doświadczeni menadżerowie i specjaliści z długoletnim doświadczeniem w realizacji projektów logistycznych nie tylko na Wybrzeżu Kości Słoniowej, ale także w sąsiadujących państwach - Burkina Faso i Mali. Fracht Ivory Coast współpracuje z największymi lokalnymi przewoźnikami i partnerami biznesowymi. Specjalizuje się w usługach spedycji lotniczej, drogowej oraz morskiej i kompleksowej obsłudze celnej oraz udziela zabezpieczeń transakcji finansowych. Dodatkowo wspiera klientów w zarządzaniu łańcuchami dostaw w zakresie transportu w temperaturze kontrolowanej oraz magazynowania i dystrybucji. Fracht Ivory Coast świadczy usługi głównie dla branży przemysłowej i górniczej oraz rolniczej.  
Fracht Senegal
Siedziba główna oddziału Fracht Senegal mieści się w Dakarze, stolicy kraju, gdzie znajduje się międzynarodowy port lotniczy i port morski ważny dla regionu Afryki Zachodniej. Senegalskie biuro świadczy usługi z zakresu m.in. dostaw ładunków ponadagabarytowych  i project cargo, inżynierii transportowej, spedycji drogowej, lotniczej i morskiej, magazynowania i dystrybucji oraz zarządzania łańcuchami dostaw. Zatrudniony tam, doświadczony zespół specjalistów zapewnia także obsługę celną i operacje w zakresie pośrednictwa celnego. Fracht Senegal współpracuje z firmami z branży m.in. FMCG, farmaceutycznej, górniczej, paliwowej, motoryzacyjnej i projektów infrastrukturalnych. Zasięg działalności operacyjnej Fracht Senegal obejmuje także sąsiadujące kraje – Mauretanię, Gwineę i Mali.
Fracht Cameroun
Siedziba główna kameruńskiego oddziału Fracht mieści się w Duala, ważnym ośrodku handlowym oraz komunikacyjnym, z głównym portem morskim i międzynarodowym lotniskiem. Miasto położone jest  przy drodze krajowej łączącej je ze stolicą państwa Jaunde. Fracht Cameroun ma także swoją placówkę w Ngaoundéré. Specjalizacją tego oddziału są usługi spedycji lotniczej, morskiej i drogowej, także magazynowanie krótko- i długoterminowe. Zespół Fracht Cameroun obsługuje łącznie 6 krajów - Kamerun oraz sąsiadujące z nim Kongo, Czad, Gabon, Republikę Środkowoafrykańską i Gwineę Równikową.

(źr. Fracht FWO PL)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.