Dodaj ogłoszenie o pracy


DB Schenker modernizuje sieć krajową wdrażając 800 nadwozi wymiennych

DB Schenker wymienia tradycyjnie stosowane naczepy na nadwozia wymienne (zwane też swap body lub BDF) do obsługi połączeń międzyterminalowych w polskiej sieci logistycznej. Docelowo operator wprowadzi 800 nadwozi wymiennych.

- Konsekwentnie budujemy kulturę Lean i eliminujemy marnotrawstwa. Inwestycja w nadwozia wymienne to ważny krok w doskonaleniu naszej sieci. Celem jest wzrost efektywności i podniesienie jakości operacji – powiedział Marek Skowroński, vice president land transport Cluster North East Europe w DB Schenker.

Do tej pory w sieci krajowej DB Schenker wdrożonych zostało blisko 200 nadwozi wymiennych. Operator podpisał dodatkowo umowę na zakup ciągników terminalowych, które są niezbędne do obsługi nowego procesu w oddziałach. Dostawy realizowane są sukcesywnie od października 2018 roku. Nowe nadwozia umożliwią lepsze wykorzystanie taboru i ograniczenie potencjalnych uszkodzeń transportowanych przesyłek dzięki podwójnej podłodze. Nadwozia wymienne pozwolą też na większe wypełnienie towarami, co wiąże się z mniejszą liczbą pojazdów na drogach i niższą emisją spalin. Dla klientów oznacza to wyższą jakość usług i mniejszy ślad węglowy.

(źr. Db Schenker)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.