Dodaj ogłoszenie o pracy


11 mln pasażerów w samolotach Wizz Air

O 15 proc. wzrosła liczba pasażerów przewiezionych przez Wizz Air w roku 2011. W sumie ta nisko-kosztowa i nisko-taryfowa linia lotnicza obsłużyła 11 milionów pasażerów, z czego 4,2mln w naszym kraju. Średni współczynnik obłożenia dla całej sieci połączeń wyniósł 84proc., co stanowi podobny wynik do lat poprzednich. Przewoźnik zatrudnia 0,5 tys. osób w Polsce i tworzy 4,2 tys. miejsc pracy w przedsiębiorstwach, które z nim współpracują.

 

Do wzrostu niewątpliwie przyczyniło się uruchomienie nowych baz operacyjnych w 2011r.: w Serbii w Belgradzie, na Litwie w Wilnie oraz w Rumunii w Tirgu Mures. Obecnie Wizz Air posiada 15 baz i oferuje ponad 200 lotów w całej Europie. Przewoźnik zatrudnia 1500 osób w Polsce, Bułgarii, Rumunii, Czechach, Serbii, Szwajcarii oraz na Węgrzech, Ukrainie i Litwie. Dodatkowo, firma tworzy około 11 tys. miejsc pracy w przedsiębiorstwach, które obsługują, współpracują z Wizz Air.

 

Jeśli chodzi o Polskę, to na wszystkich trasach Wizz Air przewiózł 4,2 miliona pasażerów, co stanowi 2proc. wzrost w stosunku do roku poprzedniego. Linia utrzymała pozycję lidera wśród nisko-kosztowych przewoźników na polskim rynku lotniczym. Obecnie oferuje 77 połączeń z Katowic, Warszawy, Gdańska, Poznania, Wrocławia oraz Łodzi. Nowe trasy, rozpoczynające działania w Norwegii w 2012 to Warszawa-Stavanger, Gdansk-Haugesund oraz Gdansk-Trondheim. W 2012r. zamierza dodać również czwarty samolot do bazy w Warszawie, aby sprostać zwiększonemu popytowi w stolicy. Wizz Air zatrudnia bezpośrednio 492 osoby w Polsce, jednocześnie pośrednio przy infrastrukturze i obsłudze linii pracuje dodatkowe 4,2tys. osób.

 

- Pomimo wyzwań jakie stawia makroekonomiczne środowisko, Wizz Air odnotował 15proc. wzrost w 2011, co jest jednym z najlepszych wyników na europejskim rynku lotniczym. Jest liderem tworzenia wysokiej jakości za niską cenę, czyniąc podróże lotnicze przystępne cenowo, a jednocześnie atrakcyjne dla coraz większej liczby osób każdego roku. W 2012 będziemy kontynuować rozwój naszej działalności, również wchodząc  na nowe rynki oraz dodając nowe lotniska do naszej siatki połączeń- powiedział Jozsef Varadi prezes Wizz Air.

(źr. Wizz Air)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.