Dodaj ogłoszenie o pracy


Fracht FWO Polska rozwija krakowski oddział – nowa siedziba i rekrutacja pracowników!

Fracht FWO Polska, operator logistyczny dla przemysłu, rozwija swój oddział w Krakowie. Od stycznia małopolskie biuro Fracht FWO ma nową siedzibę w kompleksie Angel City w centrum Krakowa. Ta zmiana wiąże się z planowanym wzrostem zatrudnienia oraz dynamicznym rozwojem ekspresowych usług drogowych, w których ten oddział się specjalizuje.  

Nowa siedziba krakowskiego oddziału Fracht FWO Polska położona jest przy ul. Szlak 77 w samym centrum miasta. Nowoczesny kompleks budynków, w którym mieści się biuro operatora, wyposażony jest w różnego rodzaju udogodnienia sprzyjające komfortowi pracy. O wyborze tego miejsca zadecydowało także bardzo dobre skomunikowanie z innymi częściami miasta, łatwy dostęp do środków komunikacji miejskiej oraz bliskie sąsiedztwo Dworca Głównego PKP i PKS. To duże udogodnienie dla obecnych i przyszłych pracowników firmy oraz jej partnerów biznesowych. Obecnie firma poszukuje spedytorów i specjalistów ds. spedycji drogowej międzynarodowej. Zwiększa także zespół w Warszawie, rekrutuje aktualnie na stanowiska: specjalisty ds. spedycji lotniczej i ds. spedycji morskiej

- Stawiamy na dynamiczny rozwój i wzmocnienie krakowskiego zespołu, stąd decyzja o zmianie siedziby na większą, w atrakcyjnej i prestiżowej lokalizacji, co może być dodatkową zachętą dla nowych pracowników. Rozpoczęliśmy już proces rekrutacji na stanowiska operacyjne, obecnie poszukujemy doświadczonych specjalistów ds. spedycji drogowej międzynarodowej. Zachęcamy do składania aplikacji – mówi Krzysztof Dubowik, dyrektor Działu Spedycji Drogowej, Fracht FWO Polska.

Małopolski oddział Fracht FWO Polska specjalizuje się w realizacji dedykowanych dostaw ekspresowych transportem drogowym na terenie Unii Europejskiej. Operator współpracuje z podwykonawcami z różnych krajów UE, dysponując flotą samochodów o ładowności głównie do 1,5 t. W ciągu 15 min. od pierwszego kontaktu, klient otrzymuje potwierdzenie, że zlecenie może być zrealizowane, a w ciągu 2 godzin samochód podstawiany jest w dowolne miejsce w Europie. - Ten rodzaj oferty skierowany jest do klientów z branży przemysłowej, głównie automotive i produkcyjnej, którzy chcą skorzystać z szybkiej i pewnej dostawy w pilnych przypadkach. Takich jak dostawy komponentów kluczowych do produkcji lub usunięcia awarii, kiedy najważniejszym kryterium wyboru środka transportu jest jak najkrótszy czas ich dostarczenia. Dzięki wzmocnieniu oddziału krakowskiego, będziemy mogli rozwijać ofertę usług drogowych, nie tylko w zakresie dostaw ekspresowych. Już teraz planujemy jej rozszerzenie o transporty drobnicowe i całopojazdowe (LTL i FTL) - zapowiada Krzysztof Dubowik.  

Fracht FWO Polska swoje pierwsze biuro w Krakowie uruchomił w kwietniu 2014, mieściło się ono w strefie ekonomicznej Rybitwy.  Rok później zostało przekształcone w samodzielny oddział, od 2018 roku specjalizujący się w ekspresowych usługach drogowych. Oprócz Krakowa, Fracht FWO Polska ma swoje oddziały w Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu, siedziba główna firmy mieści się w Warszawie.

(źr. Fracht FWO Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.