Dodaj ogłoszenie o pracy


DPDgroup osiagnęła ośmioprocentowy wzrost przychodów w 2018 r.

W 2018 r. DPDgroup kontynuowała wzrost, osiągając przychody na poziomie 7,3 miliarda euro, co stanowiło 30 proc. przychodów Groupe La Poste, które zwiększyły się do kwoty 24,7 miliardów euro. W 2018 r. DPDgroup odnotowała 8 proc. wzrost sprzedaży.

Do uzyskania takich wyników przyczynił się wzrost obsłużonych przesyłek o 7 proc. w porównaniu z rokiem 2017. W 2018 r. Grupa doręczyła 1,3 miliarda paczek na całym świecie. Rekordową liczbę 9 milionów przesyłek doręczono w Cyber Monday. Europejski rynek kurierski nadal rośnie, przede wszystkim dzięki trwającemu od kilku lat rozwojowi segmentu B2C, związanego ze zwiększającą się popularnością e-commerce. DPDgroup korzysta z hybrydowej sieci B2B – B2C. W 2018 r. segment B2B stanowił 59 proc. jej wolumenów, a wolumeny w B2C grupy wzrosły w Europie o 16 proc. wzrost. W ostatnich latach DPDgroup ugruntowała swoją pozycję na rynku KEP w Europie, utrzymując pozycję drugiej co do wielkości sieci przesyłek kurierskich. Firma dysponuje największą w Europie międzynarodową siecią połączeń drogowych oraz oddziały w 23 krajach. Największy wzrost sprzedaży odnotowano w Belgii (+23 proc.), Polsce (+20 proc.), Irlandii (+17 proc.), Holandii (+16 proc.), Francji i Wielkiej Brytanii (+9 proc.).
Liczba przesyłek eksportowych międzynarodowych w DPDgroup w 2018 roku wzrosła o 14 proc. Ten trend jest skutkiem przede wszystkim rozwoju e-commerce, co potwierdza kolejna edycja badań Barometr E-shopper przeprowadzonych na zlecenie DPDgroup w 2018 r. Według raportu 58 proc. e-nabywców w Europie dokonało zakupów w zagranicznym sklepie internetowym. Około 65 proc. z nich korzystało z e-sklepów europejskich, 47 proc. wybrało strony chińskie, a 31 proc. amerykańskie.

(źr. DPD)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.