Dodaj ogłoszenie o pracy


Paczkomaty InPost już na Łotwie

InPost w ramach realizacji III etapu kontraktu z Eesti Post (zawartego w lutym 2011) uruchomił  paczkomaty na Łotwie. Współpraca z estońską pocztą obejmuje projekt, produkcję, dostawę oraz instalację 29 urządzeń do nadawania i odbierania przesyłek na Łotwie oraz 73 na Litwie i w Estonii.


Współpraca z Eesti Post zapoczątkowała zagraniczną ofensywę Grupy Integer.pl. Pierwszy etap kontraktu – realizowany w lutym 2011 – obejmował instalację 38 paczkomatów w Estonii. Umowa zakłada również partnerstwo technologiczne oraz doradztwo biznesowe i consulting w kwestii komercyjnego uruchomienia nowej usługi na terenie Estonii. Wartość I etapu wynosiła 950 tys. euro.
W ramach realizacji II etapu kontraktu InPost zainstaluje 35 paczkomatów InPost na Litwie. Pierwsze urządzenia staną w tym kraju już na początku 2012 roku. Kontrakty na produkcję, montaż i wdrożenie paczkomatów poza krajami nadbałtyckimi realizowane są także w Rosji, Hiszpanii, na Cyprze, w Arabii Saudyjskiej i Chile. Jednocześnie Integer przygotowuje się do uruchomienia w ciągu kolejnych 4 lat, aż 16 tys. paczkomatów w całej Europie. Projekt wyceniany jest na 350 mln euro, a doradcą Grupy Integer.pl w jego realizacji jest Ernst&Young.

Harmonogram europejskiej ofensywy Grupy Integer.pl zakłada uruchomienie:
3500 maszyn w 2012 roku
4500 maszyn w 2013 roku
4500 maszyn w 2014 roku
3500 maszyn w 2015 roku

-  Według Europejskiego Urzędu Statystycznego (Eurostat) około 8% mieszkańców Łotwy robiło w 2010 roku zakupy w internecie. Porównując te liczby do danych z równie młodych pod tym względem rynków – jakimi są Litwa (7% kupujących w sieci w 2010 roku), Estonia (13%) czy Polska (20%) - możemy mówić o dużym potencjale wzrostu branży e-commerce na Łotwie. Zakładamy, że popularność e-zakupów powinna w krajach nadbałtyckich odnotować wzrost przez najbliższe 3-4 lata o około 13-18%. Stąd nasza decyzja dotycząca aktywności w Europie Środkowo-Wschodniej” – wyjaśnia Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

Szacowane przychody Grupy Integer.pl z projektów zagranicznych mogą wynieść do 2013 roku około 20-40 mln euro rocznie.
(źr. Grupa Integer)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.