Dodaj ogłoszenie o pracy


FM Logistic buduje magazyn farmaceutyczny za 20 mln euro

Firma FM Logistic, otworzyła w Bukareszcie (Rumunia) specjalistyczny magazyn chłodniczy o wartości 20 mln euro, który wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu rozwijającej się branży farmaceutycznej i sektorowi opieki zdrowotnej w Rumunii.

Obiekt o powierzchni 10 tys. m2umożliwia odbiór, przechowywanie oraz dystrybucję materiałów wrażliwych na temperaturę, takich jak szczepionki, produkty farmaceutyczne i zaopatrzenie medyczne. Magazyn działa zgodnie z zasadami Dobrych Praktyk Dystrybucji (GDP) oraz Dobrych Praktyk Magazynowania (GSP) dla produktów farmaceutycznych. Umożliwia przechowywanie w różnych zakresach temperatur (15 do 25 stopni Celsjusza, 2 do 8 stopni Celsjusza i -25 do -15 stopni Celsjusza).

Jak wynika z raportu firmy badawczej Cegedim, w okresie dwunastu miesięcy zakończonym 31 marca 2018 r. sprzedaż leków farmaceutycznych w Rumunii wzrosła o 11,8 proc. do 3,15 mld euro. Wzrost ten jest efektem wzmożonego popytu wśród konsumentów, jak również działań na rzecz poprawy dostępu do opieki zdrowotnej. Wydatki na opiekę zdrowotną w Rumunii były do tej pory najniższe w całej Unii Europejskiej. Badanie przeprowadzone przez Komisję Europejską (Stan zdrowia w UE, Rumunia, Krajowy profil zdrowotny 2017) pokazuje, że w 2015 r. Rumunia wydała na opiekę zdrowotną 4,9 proc. PKB, czyli znacznie mniej niż wynosi średnia unijna w wysokości 9,9 proc.Klientami farmaceutycznymi FM Logistic w Rumunii są m.in. Sanofi i Zentiva.

FM Logistic posiada pięć obiektów w tym kraju, w tym trzy platformy logistyczne o łącznej powierzchni 95 tys. m2w Timișoarze, Bukareszcie i Dymbowicy oraz dwa terminale przeładunkowe (cross-dockingowe) w Klużu i Bacău. Zatrudniając 750 osób w Rumunii, FM Logistic zapewnia swoim klientom usługi logistyczne, takie jak magazynowanie, przeładunek, przepakowywanie i transport międzynarodowy.

(źr. FM Logistic)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.