Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser rozbudowuje poznański oddział

Dachser, powiększył swój poznański oddział, rozbudowując dotychczasowy cross-dock o ponad 2,6 tys. mkw. W efekcie firma dysponuje obecnie terminalem przeładunkowym o powierzchni 5,6 tys. mkw., co umożliwia dalszy rozwój biznesu i obsługę coraz większej liczby przesyłek eksportowych, w jakich specjalizuje się  operator w Polsce. Łącznie z usługami logistyki kontraktowej obiekt zajmuje teraz ponad 10 tys. mkw. z 57 bramami przeładunkowymi.

Inwestycja w Dachser Poznań oznacza blisko dwukrotne powiększenie cross-docku. Dzięki rozbudowie wzrasta liczba ramp – z 26 do 51 włącznie z dodatkową rampą dostosowaną do obsługi ADR-ów (towarów niebezpiecznych), gdzie chemikalia mogą być zebrane w przypadku wycieku z nieszczelnego opakowania. Dachser obsługuje wiele firm z branży chemicznej, więc jego terminale są wyposażone tak, by móc przeładowywać chemię w sposób bezpieczny dla ludzi i środowiska. Ponadto w obiekcie zamontowano energooszczędne oświetlenie led, a w przyszłości znajdzie się tu infrastruktura do ładowania wózków na baterie litowo-jonowe. Zwiększono również zasięg monitoringu CCTV, co oznacza jeszcze lepsze zabezpieczenie obiektu.
- Powiększony magazyn cross-dockowy to szybsza i sprawniejsza obsługa przesyłek, możliwość jednoczesnych przyjęć i odpraw większej liczby ciężarówek, brak ograniczeń jeśli chodzi o ilość wysyłek, czy skrócenie czasu dostawy na wybranych kierunkach. To także łatwiejsza organizacja pracy wewnątrz magazynu. Dzięki tej inwestycji jesteśmy bardziej efektywni w obsłudze obecnych klientów i mamy potencjał, żeby dalej rosnąć. Tylko w ubiegłym roku liczba obsłużonych przez nasz oddział przesyłek wzrosła o prawie 25 proc. – podsumowuje Dominik Boszko, kierownik Operacyjny Oddziału Dachser w Poznaniu.

Dachser Poznań jest największym oddziałem operatora w Polsce. Codziennie z tego terminalu przeładunkowego wyrusza w trasę około 85 ciężarówek, z czego większość za granicę. Poznański oddział dysponuje bowiem 29 stałymi połączeniami międzynarodowymi, w tym 22 bezpośrednimi liniami do Niemiec. W Dachser Poznań jest także hala o powierzchni ponad 4,5 tys. mkw. z 7 tys. miejsc paletowych, gdzie operator magazynuje towary na zlecenie klientów.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.