Dodaj ogłoszenie o pracy


ID Logistics i Sogefi rozwijają współpracę

ID Logistics, wzmacnia współpracę z Sogefi Group, producentem części motoryzacyjnych i filtrów samochodowych. Od blisko 5 lat ID Logistics zarządza międzynarodowym centrum dystrybucji Sogefi w Piotrkowie Trybunalskim. W ostatnim czasie producent poszerzył zasięg geograficzny swoich dostaw o nowe kraje.

Piotrkowskie centrum dystrybucji Sogefi ma powierzchnię 14,8 tys. mkw. Obsługiwanych jest tu 5,5 tys. referencji 5 marek filtrów samochodowych, w tym m.in. filtry olejowe, powietrzne, paliwowe i kabinowe oraz do zastosowań użytkowych. Komponenty do ich przygotowywania dostarczane są z blisko 25 zakładów produkcyjnych z 14 krajów. Do zadań zespołu ID Logistics należy przyjęcie towaru z fabryk, magazynowanie, składanie z komponentów gotowych zestawów filtrów (rework), przygotowanie do dystrybucji, także obsługa celna i prowadzenie wielojęzykowego biura obsługi klienta. Obecnie z magazynu realizowane są dostawy do odbiorców w 56 krajach na świecie.  Głównie są to klienci z Włoch, Niemczech, Francji i Hiszpanii. Filtry z Piotrkowa Trybunalskiego docierają także do USA, Indonezji, Hongkongu, Australii, Madagaskaru, RPA, Argentyny, Brazylii, Gujany Francuskiej czy Nowej Kaledonii na Oceanie Spokojnym.

- Przy tak dużej ilości obsługiwanego towaru, niezbędne jest wdrażanie zautomatyzowanych rozwiązań, które będą wspierać efektywność procesów magazynowych, a jednocześnie zapewnią najwyższą jakość finalnych produktów. Należą do nich automatyczna linia pakująca, urządzenia do produkcji wypełniaczy bąbelkowych czy system kontroli już złożonych zestawów - wyjaśnia Maciej Rogalski, dyrektor magazynu Sogefi, ID Logistics Polska.

Automatyczna linia pakująca wykorzystywana jest w procesie reworku do przygotowania gotowych zestawów filtrów kabinowych, składowanych w magazynie w oczekiwaniu na wysyłkę. Rola obsługującego ją pracownika ogranicza się do ułożenia na wejściu taśmociągu odpowiednich komponentów, zgodnie ze specyfikacją Sogefi oraz odbiór już gotowego zestawu. Poszczególne elementy są automatycznie zawijane w specjalną, biodegradowalną folię, a całość zgrzewana. Automatycznie jest też drukowana i naklejana odpowiednia etykieta informacyjna. Z kolei wypełniacz bąbelkowy zapewnia właściwe zabezpieczenie towaru i utrzymanie stabilnego ciśnienia w czasie transportu. W piotrkowskim magazynie wykorzystywane są obecnie trzy nowoczesne urządzenia do ich produkcji. Ich uruchomienie poprzedziła faza testów, dzięki czemu zostały w pełni dostosowane do potrzeb obsługi Sogefi. Zastosowanie maszyn do produkcji wypełniaczy bąbelkowych pozwala na wymierne oszczędności i wzrost efektywności pracy. Pracownicy mogą pobierać taką ilość wypełniacza, jaka jest im potrzebna, w zależności od wielkości i ilości towaru przygotowywanego do transportu. Dodatkowo maszyny można ustawić w różnych pozycjach, co ma ułatwić pobieranie odpowiedniej ilości folii.

Kontrola zamówień odbywa się za pomocą oprogramowania DC Stream. Każdy skompletowany artykuł jest skanowany, a jego ilość w opakowaniu zbiorczym jest sprawdzana z ilością zamówioną przez klienta. Stanowisko kontroli wyposażone jest w dwie kamery o wysokiej rozdzielczości, które zapisują cały proces sprawdzania zamówień, a nagrania archiwizowane są na platformie umożliwiającej ich dostępność w razie potrzeby.

(źr. ID Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.