Dodaj ogłoszenie o pracy


Agility wzmacnia swoją obecność na Bliskim Wschodzie

Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych, wzmacnia swoją obecność na Bliskim Wschodzie. W Bahrajnie firma uruchomiła właśnie nowe centrum logistyczne o powierzchni 28,5 tys. mkw., które będzie pełnić funkcję regionalnego węzła logistycznego i dystrybucyjnego. Umożliwi to Agility rozwój usług magazynowych, spedycyjnych, transportowych oraz usług specjalistycznych. Koszty tej inwestycji wyniosły 10 mln USD.

Nowe centrum logistyczne Agility położone jest w Hidd, w północnej części Bahrajnu. Zawiera 17 tys. miejsc paletowych. Zastosowane w nim rozwiązania umożliwiają składowanie towarów w temperaturze otoczenia, w warunkach chłodniczych i w stanie zamrożonym, a także obsługę ładunków wysokowartościowych. Agility dysponuje też w Bahrajnie flotą ponad 200 pojazdów oraz zapewnia obsługę celną. - Bahrajn to jeden z kluczowych dla nas rynków na Bliskim Wschodzie, jako kraj o wysoko rozwiniętej infrastrukturze i zróżnicowanej grupie firm lokalnych. Biorąc pod uwagę wzrost populacji w krajach Zatoki Perskiej oraz rosnący popyt na zintegrowane usługi logistyczne, inwestycja w Bahrajnie umożliwi nam lepszą obsługę klientów w regionie. Otwarcie nowego hubu potwierdza nasze zaangażowanie na tym obiecującym rynku - powiedział Essa Al-Saleh, CEO Agility Global Integrated Logistics.
Najnowszy raport Banku Światowego szacuje, że wzrost gospodarczy w Bahrajnie w 2019 roku wyniesie 2,6 proc. Jego głównymi czynnikami będzie zwiększenie wydobycia ropy naftowej oraz ogromne inwestycje. W 2017 roku całkowita wartość bezpośrednich inwestycji zagranicznych wyniosła 733 mln USD, z czego 10 proc. przypadło na inwestycje w obszarze transportu i logistyki. - Bahrajn oferuje najlepsze warunki dla tworzenia i rozwoju przedsiębiorstw logistycznych spośród wszystkich krajów Zatoki Perskiej, zapewniając oszczędności rzędu 30-40 proc. Zachęca to liczne firmy do zakładania oddziałów w naszych portach oraz strefach wolnego handlu, które zapewniają im dostęp do rynków w krajach Zatoki Perskiej oraz innych krajów arabskich. Lokalne inwestycje Agility to kolejny dowód zaufania największych przedsiębiorstw dla polityki i rozwiązań oferowanych przez Bahrajn – skomentował Khalid Al Rumaihi, dyrektor zarządzający Bahrain Economic Development Board.

Kraje Bliskiego Wschodu stają się ważnym kierunkiem wymiany handlowej także dla polskiego biznesu. - Uruchomienie nowego hubu w Bahrajnie z pewnością umocni naszą pozycję jako czołowego dostawcy usług logistycznych tym regionie. To bardzo dobra wiadomość, bo jako polski oddział Agility specjalizujemy się m.in. w obsłudze rynków bliskowschodnich. Realizujemy coraz więcej zleceń na tym kierunku, zarówno w zakresie frachtu morskiego jak i lotniczego, głównie dla klientów z branży kosmetycznej i spożywczej. Teraz, dzięki nowej inwestycji i rozbudowie regionalnej sieci logistycznej, będziemy mogli rozwijać naszą ofertę - podsumowała Karolina Gasińska-Byczkowska, country manager, Agility Logistics w Polsce.

(źr. Agility)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.